Globální oteplení? O peníze jde vždy až v první řadě…

Globální oteplení? O peníze jde vždy až v první řadě…

Jakýsi samozvaný, rychlokvašený moralista mě včera káral, „že bych pro prachy udělal vše“. Větší nesmysl jsem ale četl jen zřídka. Protože lidí, kteří by za peníze udělali opravdu VŠE je nepatrné, mizivé množství. Ani nájemný vrah

Nevezme zakázku na vraždu dítěte. To už musí být někdo, komu egyptské slunce spálilo nejen mozek, ale také veškeré lidské city. Viděl jsem na to téma pěkný film s Benem Kingsleym a Morganem Freemanem.

Tato dvojice chystala velký podvod s cinknutým dostihovým koněm, mladý muž je podtrhl a mafiáni nařídili likvidaci celé rodiny. Profesionál rodiče zabil, ale zabít asi osmiletého kluka prostě srdce neměl. Vychoval ho a připravil na pomstu, která se zdařila.

Ale jinak, já osobně pracuji za peníze. Moje přesvědčení je, že to celé je humbuk. Ale, pokud bych nějakou shodou okolností dostal nabídku, abych pro nějakou „oteplovací firmu“ pracoval, okamžitě bych tu nabídku vzal a pracoval, jak nejlépe bych uměl.

Ostatně, tak jsme to skoro všichni, evidovaní u Cibulky dělali a mezi námi a těmi neevidovanými v KSČ byl jen ten rozdíl, že my jsme toho museli víc umět, zatímco někoho tlačilo již to samotné členství v KSČ. A přesně, jako ke KSČ, tak se vědci dnes chovají ke změně klimatu.

Začalo to někdy před padesáti lety, kdy se někteří vědci chtěli zviditelnit a vymysleli teorii globálního ochlazování. Moc se neprosadili, ale myšlenka šaškovat s klimatem a jeho změnami byla na světě.Pak Margaret Thatcher chtěla prosadit výstavbu nějaké jaderné elektrárny. A její štáb dal do propagace této elektrárny také odstavec o tom, že neprodukuje CO2. Nikdo sice nevěděl, proč by CO2 měl škodit – je to v podstatě hnojivo – každý snad zná princip fotosyntézy, ale…

….ale čertovo kopýtko bylo na světě. Aha, řekli si někteří zneuznaní vědci. Tudy vede cesta ke zviditelnění. A začali dumat a najednou dostali plnou podporu. A byl zde:

Mezivládní panel pro změny klimatu

Mezivládní panel pro změny klimatu (IPCC, anglicky Intergovernmental Panel on Climate Change) je vědecký mezivládní orgán,[1][2] který byl založen v roce 1988 k vyhodnocování rizik změny klimatu dvěma organizacemi OSNSvětovou meteorologickou organizací (WMO) a Programem OSN pro životní prostředí (UNEP), později byl potvrzen Valným shromážděním OSN rezolucí 43/53. Posláním IPCC je je poskytovat komplexní vědecké posouzení současných vědeckých, technických a sociálně-ekonomických informací z celého světa o nebezpečí klimatických změn způsobených lidskou činností, o jejich potenciálních environmentálních a sociálně-ekonomických důsledcích a o možnostech přizpůsobení se těmto důsledkům nebo o možnostech zmírnění jejich účinků.[3] Po odstoupení Rajendra K. Pachauri (24. února 2015) je novým předsedou od 6. října 2015 jihokorejský ekonom Hoesung Lee.

Sám název a pak i činnost tohoto panelu znamená co? Že se klima mění vlivem člověka. Kdyby se neměnilo, tak má prdlajz smysl o tom dělat nějaké panely, že?

Takže IPCC je taková sekta, do které mají přístup jen ti, kteří na toto věří. a pochybovači samozřejmě nikoli. Je to stejné jako za „komunismu“. Do nějaké „Ústavu pro studium Marxismu Leninismu“ přece nepustí nějaké laika, nějakého bezvěrce zevnitř.

A tento mezinárodní panel, který by měl zohledňovat nějaké ekologické principy ochrany atmosféry, se podle toho vůbec nechová. Měl by si vyhodnotit, odkud nejvíc jsou jeho členové a pak pořádat konferenci tam, kde by byly nejmenší nároky na cestování.

Ale IPCC udělá svou konferenci na Bali:

   The 2007Bali Declaration by Climate Scientists was a statement signed by over 200 climate … with the climate system“ and on the science available in the Intergovernmental Panel on Climate Change Fourth Assessment report (IPCC AR4).

    PCC Expert Meeting on the 2006 IPCC Guidelines and Software
    12 – 14 December 2012, Bali, Indonesia

    List ofParticipants
    File posted 17/12/12https://www.google.cz/search?q=ipcc+bali&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=0h8xWZb1J8LR8geVwqOwAQ

Takže, abych to shrnul. Za tzv. Normalizace (předchozí etapy tzv. socialismu jsem zažil jen jak dítě nebo student) byl princip zcela jasný. Drž hubu a krok a nic se ti nestane. Ale pokud chceš nějaký kariérní růst, tak se angažuj.

A pro klimatology a dnes už i pro politiky platí přesně . Pokud držíš o klimatu hubu, nic se ti nestane. Pokud si ale třepíš pysk nějakými nevhodnými názory, nějakým samostatným myšlením, tak na cestu na Bali zapomeň.

My jsme rozhodli, že se klima mění a ty do toho nemáš co žvanit, i když jsi vědec s fundovaným vědeckým názorem. Protože názor, který odporuje oteplovacímu dogmatu nemůže, naprosto stejně jako za socialismu, být správný.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*