Globální konflikt stál svět 14,3 triliónů dolarů v roce 2014

Globální konflikt stál svět 14,3 triliónů dolarů v roce 2014

Náklady na globální války v roce 2014 dosáhly částky 14,3 triliónů dolarů, což je 13,4 procenta globálního hrubého domácího produktu, uvádí se ve zprávě Institutu pro ekonomiku a mír.

Náklady na globální konflikty se v loňském roce rovnaly kombinované ekonomice Velké Británie, Německa, Francie, Brazílie, Kanady a Španělska, podle nedávno zveřejněné zprávy této skupiny sídlící v Austrálii.

Statistika ukazuje 15,3 procentní bodec v nákladech na konflikty do roku 2008, jehož finanční dopad činil 12,4 triliónů dolarů, uvádí zpráva.

valka

„Velké zvýšení nákladů, které vzrostly od roku 2008 o 38 procent, zahrnuje zvýšení úmrtí v důsledku vnitřních konfliktů, zvýšení počtu vnitřně vysídlených osob, podporu uprchlíků a ztrát HDP v důsledku konfliktů,“ uvádí zpráva.

Od roku 2008 se náklady na podporu vysídlených osob a uprchlíků zvýšily o 267 procent, a počet lidí, kteří byli nuceni se v důsledku války vystěhovat, dosáhl nejvyššího počtu od druhé světové války,“ uvádí zpráva.

Zpráva také označila Blízký východ a severní Afriku jako nejvíce násilné regiony na světě a Evropu jako nejklidnější a dodala, že pokračující agrese Saudské Arábie proti Jemenu stáhla dolů celkový pohled na Blízký východ.

Podle zprávy, Sýrie, která čelí smrtícím nepokojům od března 2011, patří mezi nejméně mírumilovné země, po Iráku, Afghánistánu, Jižním Súdánu a Středoafrické republice.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu
Loading...

Podobné články

Komentář “Globální konflikt stál svět 14,3 triliónů dolarů v roce 2014

  • · Edit

    Prosím Vás mohli by Ste tiež uviesť v tomto článku,akou sumou by stačilo zastaviť hlad vo svete?!Určite by to bol enormný rozdiel medzi tými číslami a viem, že na vojnu ide neporovnateľne viac výdavkov.Človek by si mal možnosť okamžite uvedomiť, koľko peňazí sa vráža do smrti a koľko do života a jeho záchrany.Inteligencia západnej politiky a všetkých,ktorí vedia ovplyvniť dianie na tejto planéte je postavená na hlavu,ide očividne proti nám(obyčajným ľuďom),no my sme len stádo,ktoré len mlčky pozerá na svoju blízku skazu…..D O K E D Y ? ? ?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*