Giuliani: Poršenko a Biden zpustošili Ukrajinu!

Giuliani: Poršenko a Biden zpustošili Ukrajinu!

Trumpův advokát a bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani začal zveřejňovat důkazy o tom, že po Majdanu v Kyjevě moc na Ukrajině převzala správa bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy a jejich agenturní síť na Ukrajině pod vedením bývalého ukrajinského prezidenta Petro Porošenka. „Porošenko a Biden zpustošili Ukrajinu“, prohlásil.Joe Biden je po odstoupení senátora Bernieho Sanderse z primárek jediným kandidátem na prezidenta za Demokratickou stranu. Jako předseda zahraničního výboru amerického Senátu prohlásil v říjnu roku 2002, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení a hlasoval pro válku v Iráku. V roce 2011 podpořil vojenskou intervenci NATO v Libyi, ve válce v Sýrii obhajoval vyzbrojování protivládních povstalců.

Podle Giulianiho bylo ukradeno a odvedeno z Ukrajiny více než 100 miliard dolarů. Porošenko dostal „povolení“ krást rozpočtové prostředky Ukrajiny pod podmínkou, že se rozdělí s iniciátory této kampaně – Bidenem a Clintonem, přičemž Porošenko měl dostat třetinu. „Chopili se moci, zničili obrovskou zemi ve středu Evropy a nyní se snaží ospravedlnit své zločiny demokracií a změnou kurzu na Ukrajině. Na Ukrajině se nestalo nic jiného než loupež“.

Proti bývalému prezidentu Ukrajiny Petro Porošenkovi zahájil Úřad generálního prokurátora Ukrajiny dne 19. 5. 2020 trestní řízení pro velezradu a zneužití moci. Celý případ se rozjel poté, co poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Andrej Derkač zveřejnil kompromitující materiály a k nim dodal flash disk s audionahrávkami, na kterých jsou zaznamenány rozhovory (pravost se prošetřuje) prezidenta Petro Porošenka s bývalým viceprezidentem USA Joe Bidenem a bývalým ministrem zahraničí USA Johnem Kerrym.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*