George Soros: Maďarsko a Polsko jsou okupovány nepřáteli Evropy

George Soros: Maďarsko a Polsko jsou okupovány nepřáteli Evropy

Vnitřní nepřátelé, kteří se stavějí proti základním hodnotám Evropské unie, účinně převzali stát ve dvou zemích, Maďarsku a Polsku, řekl v rozhovoru pro deník Népszava opoziční miliardář George Soros.

Během rozhovoru Soros označil Maďarsko a Polsko jako „vnitřní nepřátele“.

„Evropská unie je v mnohem zranitelnější pozici, protože nejde o připravenou formaci. Navíc má zevnitř mnoho nepřátel,“ řekl Soros.

Na dotaz redaktora Népszava, kdo jsou těmi vnitřními nepřáteli, Soros odpověděl: „Mnoho politických vůdců a hnutí je proti hodnotám, na nichž byla založena Evropská unie. Ve dvou zemích tyto síly ve skutečnosti okupují stát: Viktor Orbán v Maďarsku a Jarosław Kaczyński v Polsku. “Soros pak pokračoval a řekl: „Mezitím jsou Polsko a Maďarsko největšími příjemci ze strukturálních fondů poskytovaných Evropskou unií.“

Rozhovor byl publikován 12. srpna a uskutečnil se v rámci Sorosových 90tých narozenin, který se narodil se v Budapešti v roce 1930 jako György Schwartz a v roce 1947 se přestěhoval do Spojeného království.

Soros také nedávno uvedl, že se obává, že Polsko a Maďarsko by mohly získat více nezávislosti v EU díky nedávnému rozhodnutí německého ústavního soudu.

„Polsko se této příležitosti okamžitě chopilo a potvrdilo nadřazenost svých vládních soudů nad evropským právem,“ řekl Soros během rozhovoru v květnu. „V Maďarsku Viktor Orbán využil nouzového rozhodnutí kvůli COVID-19 a zmocnil se parlamentu, aby se jmenoval diktátorem. Parlament stále zasedá, aby opatřil razítkem své nařízení, což jasně porušuje evropské právo. Pokud rozsudek německého soudu zabrání EU odolávat tomuto vývoji, bude konec EU, jak ji známe.“

Soros uvedl, že pokud jde o budoucnost Evropské unie, největší obavy měl z Itálie, jejíž ekonomika je ve velmi špatném stavu a současný balíček EU pro oživení nemusí stačit k tomu, aby se země postavila na nohy.

„Průzkumy veřejného mínění ukazují, že počet příznivců Evropy klesá [v Itálii], stejně jako podpora zbývajících v eurozóně,“ řekl Soros. „Itálie je jedním z největších členských států Evropské unie, velmi důležitého členského státu. Bez Itálie si nedokážu představit EU. Velkou otázkou je, zda bude EU schopna Itálii poskytnout dostatečnou podporu.“

Průzkumy veřejného mínění ukázují, že Italové jsou rozčarovaní z EU a více než kdy jindy jsou ochotni opustit blok po selhání Evropy během koronavirové krize.

Soros v odpovědi na obecnou otázku týkající se co myslí, uvedl, že Evropa je stále v mnohem zranitelnějším stavu než USA.

„USA jsou jednou z nejdéle stojících demokracií v historii. Ale i tam dokázal arogantní podvodník, jako je Trump, zvítězit v prezidentských volbách a podkopávat demokracii zevnitř,“ řekl Soros. „Jsem přesvědčen, že Trump je jen pomíjivý jev, který snad skončí v listopadu.“

Soros také diskutoval o svém daru 220 milionů dolarů pro hnutí Black Lives Matter s tím, že: „Poprvé, velká většina populace, kromě černochů, uznala, že existuje systematická diskriminace černochů, kterou lze vysledovat zpět do doby otroctví. “
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “George Soros: Maďarsko a Polsko jsou okupovány nepřáteli Evropy

  • Mrzí mě, že Soros nejmenoval jako své nepřátele i Českou republiku. On si myslí, že mu EU patří. Ať si jí nechá a nás z toho vynechá.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*