George Soros: „Globalismus zvítězí nad nacionalismem“

George Soros: „Globalismus zvítězí nad nacionalismem“

Ačkoli nacionalismus v posledních letech díky Brexitu, zvolení Donalda Trumpa a vítězství Mattea Salviniho dosáhl významných zisků, George Soros stále pevně věří, že globalismus nakonec zvítězí.

George Soros, americký miliardář narozený v Maďarsku a šéf globalismu v nedávném rozhovoru s deníkem New York Times uvedl, že nacionalističtí populisté, jako je Donald Trump, jsou dočasné anomálie a že globalismus brzy porazí nacionalismus.Pro Sorose není vzestup nacionalismu v Evropě, Severní Americe a na celém světě nic jiného než náhoda.

„Musím přiznat, že se tento příliv obrátil proti mně, ale nemyslím si, že jsem selhal,“ řekl Soros během jiného rozhovoru s rádiem NPR.

„[Trump] je anomálie a on jasně dává své osobní zájmy před národní zájmy,“ řekl Soros novinářům z NYT. „Myslím si, že to příští rok přispěje k jeho zániku. Trochu předpovídám, že se to změní.“

Ve stejném rozhovoru George Soros, který je jedním z největších sponzorů levicových stran v Evropě a Americe, uvedl, že věří, že Trump prohraje ve volbách v roce 2020, a že senátorka Massachusetts Elizabeth Warrenová je „nejkvalifikovanější na to, aby byla prezidentkou“.

Navzdory jeho podpoře Soros zdůraznil, že oficiálně nestojí za Warrenovou. .

„Nikoho nepodporuji, protože chci s kýmkoli spolupracovat,“ dodal. „Obecně nevyjadřuji své názory, protože musím žít s tím, koho si voliči zvolí.“

Přestože připouští, že jeho internacionalistická agenda se v posledních letech stala obtížnější realizovat v důsledku vzestupu nacionalistických stran po celém světě, židovsko-americký finančník je nadále přesvědčen, že globalismus zvítězí.

Pro Sorose je neschopnost implementovat Brexit jasným znakem toho, že globalismus zvítězí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*