„Genocida pokračuje“ – Saúdská Arábie a USA se zmocnily 63% produkce ropy v Jemenu

„Genocida pokračuje“ – Saúdská Arábie a USA se zmocnily 63% produkce ropy v Jemenu

Saúdská Arábie a Spojené státy provádí „genocidu“, zatímco svět před ní zavírá oči a neví, že Jemen byl napaden kvůli svým obrovským zásobám ropy.                

Pozorovatelé jsou v rozpacích, proč na ropu bohatá Saúdská Arábie, s podporou svých spojenců, Spojených států, se zaměřily na chudý Jemen – vše v regionu není tak jak vypadá.

Zásoby ropy v Saúdské Arábii vysychají, a vědecký výzkum mezinárodních vrtných společností ukazuje, že nevyužité zásoby ropy v Jemenu jsou větší než rezervy všech států Perského zálivu bohatých na ropu.

Jemen, ten chudák v regionu, se ukázal jako cena, a bezohlední Saúdové necítí žádnou vinu při zabíjení jemenských civilistů, a chtějí zajistit, aby tato panenská ropa začala protékat přes jejich ropovody.

„63% surové produkce ropy bylo ukradeno Saúdskou Arábií,“ sdělil Mohammad Abdolrahman Sharafeddin agentuře FNA s vysvětlením, že Saúdsko-americká vojenská akce již platí dividendy pro útočníky.

„Saúdská Arábie zřídila ropné základny ve spolupráci s francouzskou společností Total v jižních částech regionu Kharkhir v blízkosti saúdské pohraniční provincie Najran a těží ropu z vrtů v tomto regionu,“ dodal Sharafeddin.

Ale je to ještě horší pro jemenské občany, kteří jsou v pasti vzhledem k tomu, že mají miliardy barelů ropy proudících hluboko pod jejich domy, kde spí jejich děti.

Sharafeddin uvedl, že Rijád nakupuje „zbraně a munici“ za petro dolary odcizené od jemenského lidu. Tyto zbraně a munice jsou pak dodávány Saúdy sponzorovaným žoldákům s instrukcemi „odvažte se“ v zemi a zabíjejte Jemence v oblastech bohatých na ropu.

Proč Jemen nevyužil své ropné bohatství?    

Koncem loňského roku, další ekonomický expert uvedl, že Washington a Rijád podplatily bývalou jemenskou vládu, aby upustila od ropných vrtů a průzkumných činností, a dodal, že Jemen má více zásob ropy, než celý region Perského zálivu.

„Saúdská Arábie podepsala tajnou dohodu s USA, aby zabránila Jemenu využívat své zásoby ropy po dobu 30 let,“ řekl Hassan Ali al-Sanaeri agentuře FNA.

Tajná dohoda podpořena politickým vedením země zajistila, že jemenský lid zůstane chudý – na rozdíl od svých protějšků v sousedních zemích produkujících ropu.

Jemen je zlatý důl

„Vědecký výzkum a závěry provedené mezinárodními těžařskými společnostmi ukazují, že zásoby ropy v Jemenu jsou větší než rezervy všech států Perského zálivu,“ uvedl Hassan Ali al-Sanaeri.

Ekonomický expert dodal, že jemenské bohaté zásoby ropy jsou v regionech Marib, Al-Jawf, Shabwah a Hadhramaut.

Expert také zopakoval, že zásoby ropy objevené v Jemenu v provincii al-Jawf by mohly učinit ze země jednoho z největších vývozců ropy v regionu a na světě – ale ne v tomto případě, kdy Saúdská Arábie a Spojené státy mají v této věci rozhodující slovo.

 

(Yournewswire/ svobodnenoviny.eu Foto: Reuters)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Genocida pokračuje“ – Saúdská Arábie a USA se zmocnily 63% produkce ropy v Jemenu

  • Ucelem vsech valek USA je ve skutecnosti ovladnuti prirodnich surovin zemi, ktere se jim nechteji podvolit a sve suroviny si ponechat pro sebe, aby z nich ony mely hlavni uzitek. Toto ovladnuti je organizovano prevraty jako v Persii/Iranu, lzivymi tvrzenimi o tom, ze ony zeme maji zbrane hromadneho niceni (Syrie, Irak), nebo ze jejich US Navy plavidlo bylo napadeno valecnou lodi one zeme, jako to bylo pri Incidentu v Tonkingskem zalivu, ktery se nikdy nekonal, byl vymysleny, aby USA mohly znicit Vietnam. Tuto valku ale prohraly, jako i dalsi valky potom. USA nemaji pratele, USA maji jenom sve vlastni zajmy. Jejich spojenci jsou pouze vazalove, jako jsou zeme NATO a EU. Politiku techto vazalu i nasazeni jejich armad urcuji USA prostrednictvim sve diplomacie a NATO. CR je take mezi nimi a lidem se to libi. Stale jsme v nejakem paktu, predtim to bylo podobne v RVHP a jako clen Varsavske smlouvy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*