Geniální způsob vládnutí koalice ANO a ČSSD…

Geniální způsob vládnutí koalice ANO a ČSSD…

Andrej Babiš je v zemi nejsilnější jak politicky, tak zejména ekonomicky a vlivově a je pochopitelné, že se proti němu všichni vymezují, protože je to nejlepší způsob, jak na sebe upozornit.

A tak nejde o to, zda jej trvale až manikálně kritizuje Kalousek a spol.,ODS č iradikálistický a nesmiřitelný novinář Pavel Šafr. U nich se s tím počítá a mají to v náplni své práce.

Geniální příspěvek do té jinak všude obvyklé hry vnáší dosud formálně hlavní vládní strana ČSSD, která ať již ústy svého předsedy Sobotky, či ministrů tu ostřeji tu méně ostře proti Babišovy coby oligarchovi a majiteli části sdělovacích prostředků vystupuje.

V posledním vydání této zajímavé hry zaútočil bezprecedentně na Babiše pro mne dosud zcela neznámý poslanec Ladislav Šincl (ČSSD) v okrajové záležitosti právní úpravy provize zprostředkovatelů životního pojištění a vytkl mu, jak je obvyklé oligarchův konflikt zájmů. Mimochodem chápu,  že se potřeboval zviditelnit, když jej nikdo po 10 letech poslancování nezná. Konečně si zaslouší výplatu.

Foto: ČTK
Foto: ČTK

 

Babiše to rozčílilo – a rozčilení se mu vždy daří.  Ale zde mu  musím mu dát za pravdu. Nepamatuji si, že by za čtvrt století existence naší tzv. nové demokracie při interpelaci ve Sněmovně jakýkoliv   poslanec zaútočil tak razantně a opozičním stylem na předsedu koaliční strany.

Budiž. Neznámý poslanec Šincl to udělal. A dokonce bych nevylučoval, že s vědomím nadřízených, kteří asi nezkousli odvolání svého socdemáckého náměstka ministra Prose.

Na a Babiš zareagoval. A začal  a začal předhazovat Šinclovi, že převedl svůj dům na manželku, že jeho matka nakoupila jakýsi pozemek a že jej pokládá za korupčníka…

Mimochodem, jednání poslance Šincla je fakt neobvyklé. A rakovina v tom nemůže hrát roli. I proto by se zřejmě  měla protikorupční policie na majetkové poměry páně Šincla podívat.

Nastalo ovšem svaté rozhořčení a ČSSD mluví o metodách STB či gestapa a chce omluvu.

Pochopitelně, že jim ji Babiš nedá, když šlo zřejmě o centrálně připravenou provokaci. A hlavně.  Nejdřív by se měl za svého poslance pro porušení mezikoaliční etiky omluvit Babišovi Sobotka.

Ale nejen to.

Dovedu si představit, že někteří nevytížení a z toho i frustrovaní poslanci ANO by mohli naopak – a tam by to bylo skutečně legitimní – šťourat při interpelacích na premiéra v kauze privatizace OKD a úloze Sobotky – Pokorného a Bakaly.

Řekl bych, že možná Komárek už si otevírá notebook a připravuje první písmena.

Stejně nic jinak nedělá.

A vtom je ovšem i podstata.

Když trvale hysterická Němcová je z Babiše zděšena, je nepodstatné. ODS to nepřinese už ani hlas. Stejně je to strana na odpis.

Když je ovšem zděšen Sobotka, tak to jeho ČSSD asi také moc nepřinese, ale má naději, že neklesne.

Komično, ale i svérázné geniálno je v tom, že ANO a ČSSD žádnou opozici nepotřebují. Čím více budou do sebe šťouchat, tím větší budou mít kumulativně většinu.

ANO si udrží  silné prvenství, ČSSD velmi důstojnou sekundaci a dohromady by  v případných volbách už po několik měsíců dali dohromady superústavní většinu.

Lidé jsou v zásadě spokojeni, ekonomika roste, klesá nezaměstnanost a trvale na sebe štěkající ANO a ČSSD se sunou k pravděpodobnému  celkovému triumfálnímu výsledku  v příštích volbách s jediným rozdílem oproti dnešnímu stavu : Babiš bude premiérem. A Sobotka? No zůstane Sobotkou…

Navíc jsou tak úspěšní, že pravděpodobnost jiných koalic je prakticky vyloučena.

No řekněte, není to geniální?

Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Geniální způsob vládnutí koalice ANO a ČSSD…

  • Hnutí ANO přispívá to, že ho neustále kritizuje Kalousek. Všichni ví, co je Kalousek zač, jakými metodami se drží v politice tak dlouho. Logicky pak podvědomě lidé vnímají, že je bílé to, o čem Kalousek říká, že je černé. Kalousek bude v politice vždy. Strany se mění, Kalousek zůstává. Kdyby se podařilo odstavit od politiky Kalouska, byla by šance, že by lidé prokoukli Babiše.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*