Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg žádá vlády o více regulace internetu

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg žádá vlády o více regulace internetu

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg požádal vlády a regulační orgány, aby sehrály aktivnější roli při vytváření pravidel pro kontrolu internetu.  

Zuckerberg chce, aby se utáhly šrouby u digitálních společností, jako je jeho vlastní a aby byly uvaleny sankce, pokud odmítnou dodržovat pravidla týkající se soukromí, politického či škodlivého obsahu.„Máme moc velkou moc,“ uvedl.

Kanál RT napsal: Facebook je pod obrovským tlakem ze strany amerických zákonodárců, aby zakročil proti údajným ruským politickým reklamám a botům, které obvinili z výsevu neshod před volbami v roce 2016, stejně jako chtějí bojovat proti nenávistným projevům a ochraně osobních údajů svých miliónů uživatelů.

Zuckerberg, zakladatel a generální ředitel společnosti Facebook, se pustil do útoku, aby si vylepšil svůj obraz a nedávno představil svou vizi zaměřenou na soukromí.

Vlády, které se aktivně podílejí na kontrole internetu, jsou dobrá věc, napsal Zuckerberg ve svém komentáři zveřejněném deníkem Washington Post. Vládní kontrola by vlastně nějakým způsobem vytvořila více svobody, tvrdí.

„Věřím, že potřebujeme aktivnější roli pro vlády a regulační orgány. Tím, že aktualizujeme pravidla pro internet, můžeme zachovat to, co je na něm nejlepší – svobodu lidí vyjadřovat se a pro podnikatele vytvářet nové věci – a zároveň chránit společnost před širšími škodami,“ napsal Zuckerberg.

Zuckerberg bědoval nad tím, že jeho společnosti bylo dovoleno, aby se vyhnula přílišné kontrole nad svobodou projevu a navrhl, že by to mělo být problém někoho jiného – někoho koho zvolí politici.

„Zákonodárci mi často říkají, že máme příliš vekou moc nad projevem a upřímně řečeno, souhlasím,“ napsal a dodal, že věří, že by to mělo být prováděno v jejich zastoupení nezávislým orgánem, který by stanovil pravidla na Facebooku, které by ostatní museli následovat.

Společnosti Facebook a Twitter byly obviněny ze zkreslování a cenzury poté, co před průběžnými volbami v listopadu 2018 odstranily stovky alternativních zpravodajských stránek. Facebook nedávno uložil zákaz jakéhokoli pochvalování „bílého nacionalismu“ a „bílého separatismu“, což vedlo k velkému znepokojení kvůli svobodě projevu.

 

(Zakladatel sociální sítě facebook Mark Zuckerberg Foto: PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*