Generál Mattis zděšen, když se dozvěděl, že americký jaderný systém stále používá diskety

Generál Mattis zděšen, když se dozvěděl, že americký jaderný systém stále používá diskety

Americký ministr obrany James Mattis nařídil armádě, aby okamžitě přezkoumala americký politický dokument o jaderných zbraních poté, co se dozvěděl, že zbraňové systémy v jaderném arsenálu jsou více než šest desítek let staré a některé stále fungují na disketách.

Předtím než prezident Trump nastoupil do úřadu, tak uvedl na svém Twitteru, že Spojené státy „musí výrazně posilovat a rozšiřovat svou jadernou kapacitu do té doby, než svět přijde k rozumu co se táká jaderných bomb.“

Po svém nástupu do funkce jako ministr obrany, James Mattis byl znechucen tím, že se dozvěděl, že desítky let odložené modernizace znamenají, že některé dálkové bombardéry jsou více než 60 let staré, některé řídící a zabezpečovací systémy stále běží na 8palcových disketách a některé mezikontinentální balistické raketové síly upadly do nepoužitelného havarijního stavu.

„Ministr zahraničí Mattis dnes nařídil přezkoumání (Nuclear Posture Review), které bude řídit náměstek ministra obrany a místopředseda sboru náčelníků štábů a bude to zahrnovat i mezirezortní partnery,“ uvedla ve svém prohlášení mluvčí Pentagonu Dana White.

„Tento proces vyvrcholí závěrečnou zprávou předanou prezidentovi do konce tohoto roku.“

 

Pentagon se chystá utratit miliardy dolarů v průběhu příštích 15 let na modernizaci a nákup nových bombardérů B-21, vylepšení flotily jaderných ponorek a na nové mezikontinentální balistické rakety, stejně jako na nové velení a schopnosti řízení, podle zprávy deníku Defense News.

Podle zprávy státního oddělení U.S. Government Accountability Office (GAO), Pentagonu bylo nařízeno, aby urychleně modernizoval své disketové systémy – které v současné době koordinují mezikontinentální balistické střely (ICBM), jaderné bombardéry a letadla k podpoře tankerů – do konce roku 2017.
Loading...

Podobné články

Komentář “Generál Mattis zděšen, když se dozvěděl, že americký jaderný systém stále používá diskety

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*