Geert Wilders v Maďarsku: „Bojujeme za přežití naší kultury.“

Geert Wilders v Maďarsku: „Bojujeme za přežití naší kultury.“

Předseda nizozemské strany Svobodných (PVV) Geert Wilders byl na jednání v Maďarsku, aby představil maďarskou verzi své knihy „Marked for Death“ (Halállistán). V Budapešti Wilders přednesl několik projevů a setkal se s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

Bojujeme za přežití naší kultury, zatímco jsou u moci kulturní relativisté

V rozhovoru s levicovým liberálním kanálem ATV Wilders uvedl, že považuje židovskou a křesťanskou kulturu za nadřazenou islámu a také vznesl téma, že státy Perského zálivu nepřijímají žadatele o azyl ze stejného regionu. Wilders řekl, že v Evropě je nyní „obrovský chaos“ – mezi jinými – a že nizozemský premiér Mark Rutte a německá kancléřka Angela Merkelová chtějí otevřené hranice a „pustit sem každého“ i přes to, že „evropský lid to nechce.“ Wilders

Wilders zdůraznil, že většina žadatelů o azyl jsou ekonomičtí imigranti, kteří by měli být posláni domů. „Myslím, že bychom měli zastavit imigraci z islámských zemí,“ dodal. Předseda PVV také uvedl, že chce, aby Nizozemsko opustilo EU.

„Doufám, že maďarská přistěhovalecká politika se nezmění, protože je to také v zájmu Evropy,“ řekl Wilders pro-vládnímu deníku Magyar Idok.„Bojujeme za přežití naší kultury, zatímco jsou o moci kulturní relativisté. Potřebujeme politiky, kteří se nebudou bát svého nadcházejícího úkolu. V západní Evropě neexistují žádní Viktoři Orbánové,“ uvedl.

Pokud jde o nadcházející maďarské volby, Wilders uvedl: „Je to veřejné tajemství, že bruselská elita by zde ráda viděla změnu vlády. Dokážete si domyslet, co si o tom myslím.“

V rozhovoru s pro-vládním zpravodajským portálem Pesti Sracok, Wilders uvedl, že se zasazuje o Viktora Orbána, protože „odolává Bruselu“. „Ostatní země z visegrádské skupiny to dělají taky, z různých důvodů. Poláci a Češi se také postavili Bruselu. Orbán se také postavil a ukazuje, že vede svou vlastní zemi a to se mi moc líbí. Chtěl bych, abychom měli vůdce, který by měl alespoň deset procent Orbánovy odvahy,“ uvedl.

Wilders dodal, že je na Maďarech, aby sami rozhodli, pro koho budou hlasovat, ale výsledek voleb bude důležitý i pro zbytek Evropy.

V dlouhém rozhovoru s pro-vládním zpravodajským portálem 888, Wilders hovořil o svém názoru na islám, Izrael, no-go zóny a o nedostatku svobody projevu v západní Evropě. Chválil migrační politiku Viktora Orbána a řekl, že Evropa bude potřebovat více politiků jako je on.

O jeho pondělním setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem Wilders řekl: „Bylo to výborné“a „vedení stále existuje! “

 

(Hungaryjournal/ svobodnenoviny.eu  Geert Wilders a Viktor Orbán Foto: ©Geert Wilders / Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Geert Wilders v Maďarsku: „Bojujeme za přežití naší kultury.“

  • I my bychom měli bojovat za přežití našeho státu, naší kultury a naší doposud vzdělanosti. Když se nastolí vlastenecká linie tak se mohou všichni příznivci , kteří jsou placeni neziskovkami a kavárna s uměleckou frontou zbláznit Jejich slova jsou hájení demokracie, označování nálepkou fašista, popuilista a podobně a ještě, že za vše může a podporuje to Putin. Všichni kdo mají trochu rozum nás prý táhnou na východ. Asi zapomněli jak naši otcové a dědové bojovali proti skutečným fašistům a nyní je vše zapomenuto a bývalému nepříteli se klaníme a používáme řitní alpinismus .Potřebujeme více lidí se sociálním a vlasteneckým cítěním a s logickým myšlením, kteří jsou ochotni pro blaho naší země obětovat své soukromí a veřejně se projevovat..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*