Geert Wilders: To nejhorší teprve příjde, musíme bojovat za naší existenci

Geert Wilders: To nejhorší teprve příjde, musíme bojovat za naší existenci

„Islám je jádrem problému, nejen radikálové. Dnes je celý kontinent na černé listině“. Geert Wilders, vůdce Strany svobody, druhé největší strany Nizozemska, tvrdí, že Evropa musí bojovat za svou existenci proti islamizaci: „To nehorší teprve přijde“.

Kancelář Geerta Wilderse v nizozemském parlamentu v Haagu vypadá jako bunkr. K tomu, aby se k němu někdo dostal, musí projít několika vysoce zabezpečenými dveřmi, ke kterým lze přistupovat pomocí speciálních elektronických klíčů. U vchodu jsou 2 dobře vyškolení ozbrojení policisté a mají povolení k zahájení střelby v případě potřeby i v parlamentu. Přímo vedle nich je nainstalována kamera , která zaznamenává veškerý pohyb na cestě do kanceláře.

Wilders (53) je nejvíce ohrožený politik v Nizozemsku a pravděpodobně v celé Evropě. Islámský teror, šířící se po Evropě, je součástí jeho života, kdy před 15 lety začal poprvé s politickou kariérou. Jeho neúprosný způsob vyjadřování svého vzdoru proti islamizaci z něj činí nepřítele pro mnoho muslimů a také představitele významné a rostoucí části nizozemské populace. Strana svobody se po březnových volbách stala druhou největší stranou v parlamentu. Ostatní strany se předem dohodly, že s ním nebudou nikdy vládnout. Bez jeho strany však nemohly vytvořit stabilní koalici. Po šesti měsících vyjednávání by mohlo v příštích dnech dojít k dohodě.

Wilders, který se stal klíčovým aktérem ve „vlastenecké revoluci“ v Evropě – vedle Marine le Penové ve Francii, Heinze Christiana Strache v Rakousku – poznal, jak tradiční strany zanedbávají nejnaléhavější záležitosti, podle jeho názoru ohrožují existenci Evropy a cítí, že je čas vyčerpán a může být příliš pozdě v den, kdy se stane premiérem.Manchester, Londýn, Barcelona, Paříž – jen část teroristických útoků spáchaných v létě. Je Evropa ve válečném stavu?

Evidentně ano. Válka byla vyhlášena dávno před 1400 lety. V minulosti se nám podařilo bojovat. Bohužel v posledních letech zažíváme četné teroristické útoky. Kořeny tohoto problému jsou islamizace na západě, neexistuje možnost, aby se islám integroval a jeho cílem bylo vždy dominovat. Jediným cílem je napadnout náš způsob života a naši existenci. Elity tuto situaci tolerovaly a teď jsme nejen ve válce, ale také se snažíme přežít. Izrael tento problém dobře zná. Dnes bojujeme o naší existenci.

Jsem na černé listině Al-Kájdy a dalších teroristických organizací už 15 let, ale dnes jsme všichni na tomto seznamu a každodenně jsme toho svědky. Jsem naštvaný na politiky, kteří dovolili toto masové přistěhovalectví, stejně jako tsunami žadatelů o azyl. Netvrdím, že je každý migrant terorista, ale mají ideologii, které se postaví proti svobodě a demokracii. Oni nikdy nebyli požádání se přizpůsobit a dnes vidíme výsledky: totální válku, nejen lidmi pocházejícími ze Sýrie a Iráku, ale také domácími teroristy.

Ještě jsme nedosáhli toho nejhoršího. V příštích desetiletích tento problém poroste. V Africe je demografická exploze. Podle OSN má třetina v úmyslu vystěhovat se do Evropy. S našimi otevřenými hranicemi nejsme schopni bojovat za naší existenci. Jsme ve velmi obtížné situaci a naší vůdci jsou za ni plně odpovědni.

Je odmítání uznat souvislosti mezi islámem a terorismem část problému?     

Bezpochyby. Vedoucí strany Evropy nyní tvrdí: islám není problém, jsou to salafisté. Jako bychom mohli mluvit o dvou druzích islámu. A co salafistické a wahhábistické státy Středního východu, které financují a indoktrinují lidi ideologiemi v Evropě a Americe? Saúdská Arábie, stát, ve kterém Trump mával meči, je jedním z nejproblematičtějších států společně s ostatními monarchiemi v zálivu.

Kolik času zbývá?

Mnoho badatelů ukázalo vliv islámu na společnost. Muslimové nemusí být většinou v určitém státě, aby vyvolávali zásadní změny v oblasti svobody, násilí a právního státu. Ve skutečnosti, je příliš pozdě. Potřebujeme znovu vstát a změnit tuto realitu. Nemáme na výběr. Naše existence je v sázce. Lidé z celé Evropy si uvědomují, jaké jsou důsledky islamizace. Lidé se bojí posílat své děti do školy nebo do hlavních měst. Pokud nebudeme bojovat, do konce století budeme součástí arabského světa nebo Afriky. V Británii již na evropské půdě existují soudy šaría. To není pohádka, je to skutečnost, situace je strašná.

 

(Speisa/ svobodnenoviny.eu Geert Wilders Foto: Wikipedia)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*