Geert Wilders premiéru Ruttemu: Importovali jste do naší země monstrum zvané islám!

Geert Wilders premiéru Ruttemu: Importovali jste do naší země monstrum zvané islám!

Geert Wilders, lídr Nizozemské populistické Strany pro svobodu (PVV), během nedávné debaty o svobodě projevu v nizozemském parlamentu odsoudil liberálního premiéra Rutteho, když prohlásil, že jeho pro-migrační politika umožnila import „monstra zvaného islám do naší země“.

Slova parlamentního vůdce PVV v nizozemské Sněmovně reprezentantů přicházejí několik týdnů po záplavě smrtících islámských teroristických útoků v Rakousku a Francii, včetně popravy Samuela Patyho, učitele francouzské historie, který během lekce o svobodě projevu ve své třídě ukázal obrázek islámského proroka Mohameda.

Než se Wilders obrátil přímo na nizozemského premiéra, zahájil debatu líčením islámských útoků a hrozeb, k nimž v posledních týdnech došlo. Vůdce pravicových populistů se vyjádřil také k amsterdamskému imámovi Yassinu Elforkanimu, který koncem minulého měsíce vyzval nizozemské zákonodárce, aby přijali legislativu, která by kriminalizovala každou urážku islámského proroka.Imám Ismail Abou Soumayyah, známý salafistický extremista z mešity Quba v Haagu, nedávno zahájil petici, která vyzývá nizozemskou vládu, aby přijala zákony šaría o rouhání. Petice dosáhla více než 40 000 potřebných podpisů, což může teoreticky vynutit debatu ve Sněmovně reprezentantů.

Během svého projevu Wilders vyvrátil tvrzení často papouškovaná liberálními politiky, jako je nizozemský premiér Mark Rutte, že jen malá menšina muslimských přistěhovalců v Nizozemsku a Evropě podporuje terorismus a odmítá sekulární demokracii.

„Aby to nebylo jen pár shnilých jablek, co dělá ostatní muslimy špatnými,“ začal Wilders. „Říkám premiérovi, přestaňte s tou nesmyslnou pohádkou. To je velká většina ze 700 000 [z 900 000], kteří odmítají naši svobodnou společnost.“

Celé video je k vidění na stránce Rumble Nadace RAIR.

„A vy, pane premiére, jste do naší země dovezl monstrum zvané islám, které naši zemi vystavilo nebezpečí,“ pokračoval Wilders.

Aby napravil současnou situaci, kterou Wilders považuje za největší existenční hrozbu pro nizozemskou společnost, zapřísahal nizozemské zákonodárce, aby uzákonili jeho jednoduchý pětibodový plán.

Wildersův plán zahrnuje uznání islámu jako násilné ideologie, uzavření hranic pro migranty z islámských zemí a znovuzavedení schengenských hraničních kontrol, likvidaci islámských institucí, zavírání či deportace džihádistických sympatizantů a islamistů, kteří vyhrožují nebo používají násilí, a to, aby školy a mediální společnosti ukazovaly Mohamedovy karikatury beze strachu z odvety.

Podle Wilderse by byl tento plán uzákoněn „ne proto, abychom provokovali, ale abychom ukázali, že nikdy neustupujeme hrozbám a násilí a že hrdě podporujeme své svobody“.

„Mluvčí, abych to uzavřel, mám vzkaz pro všechny muslimy v Nizozemsku, kteří nerespektují naši svobodu, naši demokracii a naše základní hodnoty, pro které jsou pravidla Koránu důležitější než naše sekulární zákony.“

„Vypadněte! Odejděte do islámské země. Pak si můžete užívat islámská pravidla. To jsou jejich pravidla, ale ne naše. Tohle je naše země. Ne vaše země, ale naše země. Tohle je Nizozemsko.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*