Geert Wilders: Islám není náboženství, je to totalitní ideologie

Geert Wilders: Islám není náboženství, je to totalitní ideologie

Islám je totalitní ideologie, není to náboženství, a proto by se na něj neměl vztahovat nizozemský ústavní závazek vůči svobodě náboženského vyznání, prohlásil Geert Wilders.  

V rozsáhlém rozhovoru, vůdce nizozemské Strany pro svobodu (PVV) uvedl, že ačkoli islám má mnoho ozdobných postojů náboženství, má více společného s totalitními ideologiemi, takovými jako je komunismus a fašismus a proto by s ním tak mělo být zacházeno.

„Nejen, že je Korán plný antisemitismu více než Hitlerův Mein Kampf – další hrozná kniha, který kdy existovala – ale jedním z důkazů o totalitarismu je, že není dovoleno jej opustit. To je důkaz totality,“ uvedl Wilders.„Islám je ideologie, které neumožňuje svobodu. Podívejte se na téměř všechny země na světě, kde je islám dominantní a uvidíte naprostý nedostatek občanské společnosti, právního státu, svobody pro novináře, pro ženy, pro křesťany, nebo dokonce i pro někoho, kdo chce islám opustit.

„Je dovoleno opustit křesťanství, nebo židovství a stát se ateistou, nebo následovníkem jiného náboženství, není dovoleno opustit fašismus, není dovoleno opustit komunismus. A ještě dnes, existuje v Nizozemí, v Německu a v arabském světě trest smrti, pokud chcete opustit islám.“

I když připustil, že jeho názor je pouze minoritní, a že je nepravděpodobné, že by se nizozemská ústava změnila, Wilders objasnil, že jeho námitky jsou mířeny proti islámu jako orgánu myšlenek, nikoliv proti muslimským lidem.

„Věřím, že islám a svoboda jsou neslučitelné. Nemluvím o lidech.“

„Byl jsem mnohokrát v Íránu, Iráku, Sýrii, Egyptě a Jordánsku a objevil jsem velmi přátelské, hezké a často velmi zajímavé lidi. Takže nemám problém s muslimy, jak věří někteří lidé.

„Ale věřím, že islámská ideologie je velmi nebezpečná.“

Wilders rovněž vyjádřil nesouhlas s Evropskou unií, o které tvrdí, že bere evropským národům suverenitu a kritizuje evropské lídry za jejich dodržování doktríny kulturního relativismu.

S odkazem na úspěch Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách na základě vlastenectví a národní hrdosti, Wilders řekl: „Národní stát musí být nezávislý, potřebuje vlastní vlajku a vlastní hodnoty. Není to fanatismus nebo rasismus, je to vlastenectví a patriotismus, které jsou dnes na vzestupu.

„Takže bych se rád snažil získat zpět naši národní suverenitu, být nezávislí nechat nizozemské občany a nizozemskou vládu a parlament opět rozhodovat o svém osudu.“

Wilders dodal: „Většina politických vůdců nejsou jen multikulturalisté, ale jsou kulturní relativisti – lidé, kteří věří, že si jsou všechny kultury rovny.“ Wilders dále předpověděl: „ Jsem si jist, že poslední dny Evropské unie – stejně jako římské říše – se blíží, je to jen otázkou času.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Geert Wilders Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Geert Wilders: Islám není náboženství, je to totalitní ideologie

  • Dodnes nechapu, ze ackoliv mame fungujici antirasisticky zakon, ze Islam jako nenavistna a nasilnicka ideologie, ktera je namirena vuci vsem nemuslimum stale jeste neni v Evrope zakazana! Rasisticke nadavky i utoky jsou zde trestany i viceletym zalarem, ale hlasani nenavisti a nasili vuci nam, krestanum, Zidum je v Evrope beztrestne!!!! To prece neni normalni, aby muslimove zabijeli a mlatili lidi, kteri jim poskytuji ochranu pred valkou v jejich zemich. Jednaji tak v nenavisti k nam a jsou k tomu oblbovani a stale vyzyvani potulnymi Imamy a kazateli ze Saudske Arabie, kteri hlasaji tu nekrutejsi formu Islamistu, tzv. Wahhabismus se zakonem Sharia. Toto se deje uz roky a az teprve ted, kdy urady vidi radikalizaci muslimu skrze tyto kazatele nenavisti se zacinaji urady v Evrope zajimat o to, co se deje pri bohosluzbach v mesitach.
    Jak je toto vubec mozne? Islam neni jenom nabozenstvi! Je to prece ideologie, nam nepratelska a nasilnicka!!! Jsou nasi politici negramotove a dementni, ze toto dosud nevidi? Jedini Holandane, kteri maji v Evrope nejvetsi zkusenosti s Islamem chteji Islam pravem zakazat!
    Pred Wildersem zavrazdil muslim jeho predchudce na ulici tak, ze ho podrezal jako ovci. Doufam, ze Wilders prezije do voleb a ze se mu pak podari svuj slib realizovat. V Cesku mame politiky, kteri se staraji jenom o svou kapsu, nas osud je jim lhostejny.Vyvijeji aktivitu az par mesicu pred volbami. Je na case se tech vyzirku zbavit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*