Gang převzal švédský obchod s potravinami a celý den ho provozoval

Gang převzal švédský obchod s potravinami a celý den ho provozoval

Gang čtyř mladých mužů se zmocnil supermarketu v Malmö ve Švédsku, vyhodil personál a provozoval obchod sám více než 24 hodin.       

Po několika neúspěšných pokusech vydírat majitele obchodu, gang se rozhodl odříznout prostředníka a převzít supermarket pro sebe.

Gang vešel do obchodu v centru Malmö, vyhrožoval zaměstnancům a vyhnal je z budovy, informoval švédský deník Sydsvenskan, který neuvedl státní příslušnost mladých mužů.

„Oni přišli do obchodu a převzali nad ním kontrolu. Vyhodili lidi, kteří tam pracují a pokračovali v provozování obchodu a v prodeji zboží. Oni v podstatě ukradli obchod s potravinami!“ Řekl místní šéf policie Mats Attin švédským novinám.

Attin vysvětlil, že gang provozoval normálně obchod déle než jeden den, dokonce i doplňoval zásoby v policích.

Oni přiměli zákazníky, aby věřili, že vše normálně funguje tím, že jim tvrdili, že jejich systém nefunguje a že mohou přijmout platby pouze v hotovosti, nebo za pomocí platební telefonní aplikace Swish.

„Šli jsme tam v civilních šatech a byli uvnitř čtyři lidé. Právě doplňovali zásoby na policích a my jsme to zachytili na videu. Takto pokračovali nejméně 24 hodin,“ dodal šokovaný policista. „Dlouho sloužím v Malmö, ale nikdy jsem neviděl nic takového.“

Okresní soud v Malmö uvěznil čtyři muže ve věku od 21 do 28 let, kteří jsou podezřelí z násilného vydírání a nezákonného zabavení majetku.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)

 
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*