Fylezté, nyc se fám nestané ….

Fylezté, nyc se fám nestané ….

Po včerejším vystoupení pana ministra Chovance jsem si vzpomněl na tuto větu. Pamětníci, případně ti kteří sledují filmy pro pamětníky si možná vzpomenou odkud pochází.

Ano, jde o český film o atentátu na Heydricha, kde se Němci snaží dostat s podzemních prostor kostela sv. Cyrila a Metoděje v Praze skryté parašutisty, kteří atentát provedli.

Proč mě to napadlo?

Inu včerejší blahosklonný projev pana Chovance o tom, že u nás žádné nebezpečí nehrozí, k takovému závěru přímo svádí.

Kdyby jen ministr Chovanec, ale dnes na tiskové konferenci, i policejní prezident a stejně tak předseda vlády jsou si jisti, že nám žádné nebezpečí nehrozí.

Ještě, že žijeme v tom našem zaprděném ďolíčku ve středu Evropy, kterému se vše zcela jistě bude vyhýbat,

Možná si vážení pánové nestačili všimnout, že teroristické činy se pomalu, ale jistě blíží k hranicím (pardon, o hranicích už nelze mluvit), tedy spíše k území České republiky.

Kolik že to je do Prahy z Berlína? Mám pocit, že něco kolem 300 kilometrů. Je to dostatečná vzdálenost? Obzvláště, pokud hranice prakticky neexistují.

K tomu jako bonbónek prohlášení dalšího našeho ministra a to pana Hermana, který před pár dny prohlásil:

„My jsme teď těmi privilegovanými držiteli pasu římské říše. Ale za těmi branami je velké množství lidí, kteří chtějí dovnitř. Je to otázka našeho rozhodnutí. Nějakou dobu asi ještě můžeme zvyšovat hradby a kvalitu našich zbraní. Ale naše civilizace je za zenitem, ani jedna evropská země není nad hranicí přežitelnosti. Budeme-li pokračovat tímto způsobem, ti za branami je dříve nebo později prolomí. A vůbec se s námi nebudou bavit, jestli chceme nějakou symbiózu. Brutálně řečeno: vezmou si, co budou chtít,“

Premiér a jeho přikyvovači stojí pevně za Bruselským vedením a mamá Merkel přesně dle mých předpokladů vyjádřila zármutek nad pondělním útokem.

Vyjadřovat zármutek a držet se za ruce, to politikům opravdu jde.

Že by se ale měl změnit vítačský kurz, tak to nevypadá, ani po těchto tragédiích.

Naše vláda nedávno vypsala tendr ve výši půl miliardy korun pro příští tři roky na začlenění uprchlíků u nás. Už to vidím, jak neziskovky začaly slintat blahem.

Starosta Berlína prohlásil, že Berlín byl vždy založen na soužití různých kultur, národů a náboženství. Pokud by tomu tak nebylo i nadále, tak by zanikl.

Opravdu?

Věřím, že tímto prohlášením uklidnil všechny příbuzné obětí a všechny zraněné občany.

Ve světle těchto prohlášení se musím vrátit úplně k první větě. Je to volný překlad prohlášení pana Chovance:

„Fylezté, nyc se fám nestané ….“

a doplním volným překladem slov pana Hermana:

„Strčte hlavu do písku, nevšímejte si toho co se děje, otevřte brány do své země, modlete se aby Vás ta silnější kultura co již klepe na dveře nechala alespoň žít. Vše je stejně rozhodnuto, nemá smysl se bránit.“

Vždy jsem si přál, aby naše vláda byla tvořena lidmi, kterým půjde o naši zemi, o naše občany, lidmi kteří dokáží prosazovat naše zájmy, lidmi morálně silnými a moudrými.

Bohužel tato vláda to není….

přeji krásný den
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Fylezté, nyc se fám nestané ….

  • Člověk by neměl nikdy útočit, ale jeho povinností je se bránit. A to samé platí pro národy. Jak to, že političtí vůdcové se nesnaží bránit zlu, ale naopak ještě zlo agresorů posilují í a skrz neziskovky budoucí tragedii sem vozí a vyčleňují na migranty nemalé peníze a na naše nemocné děti se vykašlou. To musí rodiče většinou žebrat, aby se jim dostalo lékařské péče a pomůcek, které by měly být pro tyto děti samozřejmé.. Je to všechno na hlavu. Vůbec nechápu jak může ještě stále ministrovat ve vládě tak amorální člověk jako Herman, který je vysmátý od ucha k uchu jak to s těmi ustrašenci koulí. Myslím, že by s Halíkem tvořili výstavní pár. A oba se zašťiťují Bohem. Asi platí. že s drzostí dál dojdeš, ale dle zákonitosti všechno zlo, které vysíláme se na nás musí vrátit. .

  • Když vidím ty dva na fotografii, vidím beznaděj a smutek nad tím, že může fungovat vláda, kterou formálně vede premiér a ve skutečnosti dělá jen šaška Babišovi a EU. Chovanec brzy přestane být poslušným pejskem Sobotky a vyškrábe se mu po zádech nahoru. Pak bude teprve zle. Sobotka nic nedělá, takže toho moc nemůže zkazit. Ale Chovanec je aktivní omezenec a může napáchat mnoho škod. Pokud se jich ČSSD nezbaví, bude to konec ČSSD. Pokud je zvolí do svého vedení, nic jiného si nezaslouží.

  • Fakta jsou jasná. Před invazí nás může ochránit jen silný spojenec, který má na tom zájem. Naši politici naskočili na rusofobní vlnu a nemůžou tedy připustit, že by nás mělo v budoucnu Rusko zachránit. USA spojence nemají, mají jen ty, kteří poslouchají a ty, kteří neposlouchají. Ty druhé k poslušnosti donutí silou. Pokud nevyměníme politiky, nezabráníme invazi. Volme alespoň takové politiky, kteří jsou pragmatičtí a dokážou komunikovat s potenciálním spojencem proti zotročení Evropy. EU je ztracena a je na nás, zda se budeme chtít začlenit mezi otroky, nebo budeme chtít být svobodní. Nenechte se strašit Ruskem. I když měl Sovětský svaz chuť ovládat nás, nikdy nás nehnal do svých válek, abychom za něj umírali. A navíc současné Rusko není Sovětský svaz.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*