FSA: „Turecko spolupracuje s teroristy Fronta an-Nusrá a plánuje rozsáhlou ofenzívu proti syrské armádě“

FSA: „Turecko spolupracuje s teroristy Fronta an-Nusrá a plánuje rozsáhlou ofenzívu proti syrské armádě“

Zdroje z teroristické skupiny Svobodná syrská armáda (FSA) tvrdí, že nejvyšší vojenské velitelství tureckých ozbrojených sil provedlo tajnou dohodu s teroristickou skupinou Hay’at Tahrir Al Sham (Fronta an-Nusrá) o přemístění teroristů z provincie Idleb do Hamy.

Kromě toho je také plánována rozsáhlá ofenzíva proti pozicím syrské armády v Masyaf a As Suqaylabiyah, které se nachází severozápadně od Hamy.

K tomuto vývoji dochází právě v době, kdy syrská armáda a její spojenci pokračují v pokroku směrem k provincii Idleb.

K několika divokým střetům již došlo a během nich skupina Hay’at Tahrir Al Sham (Fronta an-Nusrá) utrpěla těžké ztráty.

Už není tajemstvím, že se turecký režim pokouší převzít severní Sýrii.Ačkoli je Turecko společně s Íránem a Ruskem jedním ze tří ručitelských států bezpečnosti a stability v deeskalačních zónách v Sýrii, země se nicméně rozhodla podpořit teroristy proti syrské armádě.

Není to nic překvapujícího vzhledem k tomu, že Erdoganův režim již v minulosti vyzbrojil a financoval téměř všechny teroristické skupiny, které bojovaly proti syrské armádě.

Dne 7. října zahájil turecký režim oficiálně invazi do severozápadní syrské provincie Idleb pod záminkou ochrany provincie před teroristy Hay’at Tahrira Al Sham (Fronta an-Nusrá).

Následující den bylo hlášeno, že turečtí důstojníci byli doprovázeni na území Sýrie pod ochranou teroristů Hay’at Tahrira Al Sham.

 

(Fort-russ.com/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: InfoWars)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*