Frontman skupiny Pink Floyd: Chemický útok v Sýrii byla „operace pod falešnou vlajkou“

Frontman skupiny Pink Floyd: Chemický útok v Sýrii byla „operace pod falešnou vlajkou“

Frontman skupiny Pink Floyd Roger Waters prohlásil před ohromeným publikem na koncertě ve Španělsku, že je přesvědčen, že údajný chemický útok v Sýrii byla operace pod „falešnou vlajkou“, která měla ospravedlnit nezákonnou invazi do země.          

Během sólového představení v Barceloně řekl Waters davu, že věří, že Bílé přilby jsou propagandistickou organizací, která je pověřena inscenováním „falešných vlajek“, které ospravedlňují invazi Západu do Sýrie.

„Bílé přilby jsou falešnou organizací, která existuje jen proto, aby vytvářela propagandu pro džihádisty a teroristy,“ prohlásil Waters.

„Žijeme ve světě, kde se propaganda zdá být důležitější než realita toho, co se opravdu děje,“ dodal.

Mintpressnews.com uvádí: „Jak řekl Waters, Bílé přilby pracují výhradně pro skupiny, které jsou klasifikovány jako džihádistické, jako je Jaysh al-Islam, nebo pro teroristické skupiny jako je Fronta an-Nusrá a byly často odsouzeny jako „propagandistický konstrukt“, kvůli jejich schopnosti produkovat videa s vysokým rozlišením, ale neschopností provádět základní paramedické procedury.Waters dále uvedl:

Kdybychom naslouchali propagandě Bílých přileb a ostatním, byli bychom povzbuzováni, abychom povzbudili naše vlády, aby začaly shazovat bomby na lidi v Sýrii. Byla by to chyba, která by byla pro nás jako lidské bytosti chybou monumentálních rozměrů.“

Bílé přilby často vyzývají k útokům na syrskou vládu a korespondují se zahraničními vládami, pokud jde o potřebu svrhnout syrského prezidenta Bašára Asada. Tato shoda není překvapující vzhledem k tomu, že Bílé přilby byly založené bývalým zpravodajským důstojníkem Spojeného království a žoldnéřem Jamesem Le Mesurierem a získaly stovky miliónů dolarů od vlád USA, Británie a Kataru.

Waters uzavřel své výroky o Bílých přilbách a současné situaci v Sýrii tím, že uvedl:

„Co bychom měli udělat, je jít a přesvědčit naše vlády, aby nešly a neshazovaly bomby na lidi. A rozhodně ne, dokud neprovedeme veškerý výzkum, který je nezbytný, abychom měli jasnou představu o tom, co se skutečně děje. Protože žijeme ve světě, kde se zdá, že propaganda je důležitější než realita toho, co se skutečně děje.“

Nejprve bombardovat, poté vyšetřit     

Odkaz na chabou rozvědku, kterou používají Spojené království, USA a Francie k ospravedlnění útoku, je jasný. Podle oficiálních vládních prohlášení byly k ospravedlnění útoku použity videozáznamy z YouTube, příspěvky na sociálních sítích a svědectví lidí v terénu v oblastech pod kontrolou Jaysh al-Islam, na rozdíl od skutečných konkrétních důkazů, že došlo k útoku chemickými zbraněmi, natož kdo by za to mohl být zodpovědný, pokud to udělal.

USA otevřeně přiznaly, že v době útoku neměly žádné důkazy, že by Asadova vláda zahájila útok, jen to, že je „jisté“, že k útoku došlo a že syrská vláda je schopna jej provést. Zajímavé je, že útoky byly zahájeny den předtím, než měl mezinárodní kontrolní orgán pro chemické zbraně OPCW zahájit vyšetřování údajného místa útoku v Dúmě.

Jak poznamenal Waters, zdá se, že akce těchto západních vlád ukazují, že se propaganda stala důležitější, než skutečnost, pokud tato propaganda slouží dlouhodobým geopolitickým cílům.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Frontman skupiny Pink Floyd: Chemický útok v Sýrii byla „operace pod falešnou vlajkou“

  • Má pravdu tento frontman, ale zároveň je nutno podotknout, že USA jedou pořád podle stejného scénáře a těch falešných vlajek za nedávné období je mnoho. USA neustále od 2. světové války někde bojuje, celý svět má prošpikovaný svými základnami a jen se snaží vyvolat válečný konflikt proti Rusku. V současné době je USA největším válečným štváčem na světě. A to těch válečných zvěrstev má na triku strašně moc. Prvně použili atomovku, a co dělali ve Vietnamu a v jiných zemích. Už způsobili na světě mnoho krutosti a smrti. Zbrojařský průmysl USA vydělává a je to jejich hlavní ekonomický motor.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*