Fregata Mecklenburg-Vorpommern spolupracuje s loděmi nevládních organizací, které fungují jako taxíky pro migranty

Fregata Mecklenburg-Vorpommern spolupracuje s loděmi nevládních organizací, které fungují jako taxíky pro migranty

Každý, kdo si v létě myslel, že trasa Středomoří bude nyní uzavřena, se budou divit. Námořní taxi služba mezi Libyí a Itálií má nyní dokonce i nového „kapitálního“ pomocníka.

7. srpna opustila fregata Mecklenburg-Vorpommern svůj domovský přístav, aby se zúčastnila operace EUNAVFOR MED „Sophia“. Velitel plavidla, Christian Schultze prohlásil:

Hlavním úkolem zůstává boj proti sítím pašeráků.

To zní dobře a člověk se diví, jak bude posádka 120m válečné lodě tento úkol plnit? Bude ničit střediska pašeráků, ničit remorkéry nebo zachycoval lodě a posílat je zpět?

Je to od toho velmi daleko: Loď zachraňuje „uprchlíky“ stejně jako jejich „kolegové“ nevládních organizací. Válečná loď tedy poskytuje vynikající asistenční službu za peníze daňových poplatníků.Například 90 „zachráněných“ osob předala válečná loď dne 23. listopadu lodi neziskové organizace „Open Arms“, která následně pokračovala do Itálie. Fregata ráno zajala další loď, která byla přijata přímo lodí neziskovky „Aqarius“. Lodě dobře spolupracují s libyjskými remorkéry.

A co uděláte, když v okolí není žádná loď neziskové organizace, nebo když „zachraňuje“ někde jinde? Převezete „zachráněné“ zpět na břeh? Nikoliv, jak ukládá námořní zákon, měli byste zachráněné převést do dalšího bezpečného přístavu. Například, dne 6. září, pouhých 40 kilometrů od pobřeží Libye, fregata vyzvedla 134 osob z remorkéru a okamžitě je přemístila do Augusta, stovky kilometrů v Itálii.

Ve zprávě Bundeswehru, která popisuje vyslání fregaty do Středomoří, již není jádrem základního poslání „boj proti pašeráckým sítím“, ale odkazuje se hrdě na historii vojenské operace: Od počátku účasti německých lodí na záchraně, němečtí mariňáci zachránili více než 22 029 lidí ve Středozemním moři.

A pro tyto účely je potřeba válečných lodí? Nebyly takové lodě navrženy pro zcela jiné úkoly, než do Evropy přepravovat lidi, mezi kterými se mohou ukrývat i teroristé? A bude jich čím dál více, jak informovaly zpravodajské služby, po porážce Islámského státu v Sýrii.

 

(Unzensuriert/ svobodnenoviny.eu Fregata Mecklenburg Vorpommern Foto: Wikipedia)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*