Francouzští starostové panikaří, že migranti začínají ovládat města, prosí Macrona o pomoc

Francouzští starostové panikaří, že migranti začínají ovládat města, prosí Macrona o pomoc

Starostové ze sedmi velkých francouzských měst, které byly zavaleny záplavou migrantů, napsali společný dopis do Paříže, který publikoval deník LeMonde, ve kterém prosili vládu, aby zakročila a pomohla.     

Podle dopisu, města Lille, Bordeaux, Štrasburk, Grenoble, Rennes, Toulousa a Nantes berou měsíčně „několik tisíc“ uprchlíků, o kterých starostové uvádí, že způsobují společenskou nouzovou situaci, a jsou čelem proti zdi, protože jsou města „zcela nasycená“ zdánlivě nekonečnou záplavou žadatelů o azyl.

„Rok 2017 končí masivním nárůstem žádostí o azyl a příchody nově příchozích způsobují extrémní napětí – zejména s nástupem studené vlny – klasické veřejné a institucionální politiky. V poměru, který dosud nebyl znán, jsou mechanismy k přidělování bydlení žadatelů o azyl vedené státem, často s podporou našich komunit, zcela a naprosto přeplněné, a to navzdory tomu, že se stále zvyšuje počet volných míst k bydlení. Důkazy máte před očima, v našich ulicích, v domovech, úkrytech: je zde urgentnost.“

Každý měsíc přijíždí do našich měst několik tisíc lidí. Integrace těch, kteří jsou uznáni jako uprchlíci, a pomáhání těm, kteří přišli o právo na azyl a nadále zůstávají na našem území je hlavním problémem – píše deník LeMonde.Starostové poukazují na nedostatek přístřeší a vyzývají Paříž k vytvoření „sítě solidarity“ ve francouzských městech, které se zabývají řešením migrační vlny, stejně jako o „rozšíření setkávání se státem na nejvyšší úrovni,“ o čemž starostové tvrdí, musí být rychle projednáno s tím, že stát převezme jejich suverénní pravomoci a bude „financovat tyto rozvinuté akce a navrhne jasný rámec práce s komunitami pro skutečný plán na přijímání migrantů.“

Jinými slovy – Paříž musí zasáhnout a věnovat více peněz a bydlení na migrační krizi.

V reakci na tento dopis francouzské ministerstvo vnitra navrhlo systém přesídlení, který by měl za následek přemístění přibližně 20 000 bytových jednotek „rozdělených na regionální úrovni“ aby bylo zajištěno „vyvážené rozdělení“ uprchlíků a mobilizace dárců, píše agentura AFP.        

„Navíc orgány požádaly prefekty, aby zřídili „mobilní týmy“ odpovědné za identifikaci migrantů v nouzových ubytovnách.

Každý, kdo poslouchal francouzské prezidentské debaty, ví, že Francie má obrovský problém s migranty. V říjnu, poté co 29letý neregistrovaný tuniský občan ubodal dvě ženy k smrti v jižním městě Marseille, francouzský prezident Emmanuel Macron odhalil novou politiku, podle které budou nelegální přistěhovalci, kteří se dopustí ve Francii zločinu, čelit deportaci.

Dokonce i bez nových právních předpisů, můžeme přijmout přísnější opatření a vykázat nelegální přistěhovalce, pokud spáchají trestný čin, uvedl Macron.

Francie je těžce postižena migrační krizí. Po přemístění asi 6 000 migrantů po celé Evropě z tábora „Džungle“ v Calais noví žadatelé o azyl nadále proudí do země a zřizují provizorní tábory. Mnoho migrantů spí na ulicích Paříže, žebrají o peníze, štvou místní obyvatele a vyvolávají obavy kvůli hygieně.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Foto: Infowars.com)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Francouzští starostové panikaří, že migranti začínají ovládat města, prosí Macrona o pomoc

  • A je nejaky duvod vubec poslouchat nekoho s EU a Bruselu? Vzdyt staci bouchnout dverma a neni potreba ani jednani o nejakem vystupovani s EU a NATO. Jejich sankce at si nechaji mame peknou urodnou zem a hlady tu nezemrem. A ze nebudeme mit zatim nejakou elektroniku nez si vybudujeme svoji -opravdu nevadi. Je tu dost inteligentnich lidi co naopak sve vedomosti vyvazi pryc jen proto ze tu nemaji vhodne podminky. Tak si je drzme doma a bude i tady vsechno. Oni resi nejake kvoty protoze to zdrzuji o nicem jinem to neni. Je to proto aby se sem dostalo co nejvice obcanu a pak uz neslo nic delat. Kdyz by oni chtely to zastavit tak uz to davno udelaly a rozhodne by je nezvaly.

  • A naše hloupá sluníčkářská Sorosova úderka by měla otevřít oči a zamyslet se co ti migranti tam vlastně dělají. A jestli nevěří tak ať se jedou tam podívat. ať navštíví islámská ghetta a jestli po takové zemi touží a líbí se jim tam, tak je tu nikdo nedrží. A politici, kteří se už vidí jako v tvrdém jádru Evropy by se měli probudit a uvědomit si jak se na nás to jádro dívá. Jako na lidi druhé kategorie a taky nás tak využívají. Největším současným zlem pro Evropu je cílený import migrantů. Strůjci NWO to mají v plánu a zatím se jim to daří. Proč bychom se měli stát něčí kolonií a přestat být suverenním státem. Hanba těm, kdo nás tlačí do nesmyslných nařízení EU. Chceme být suverenním státem a rozhodovat si koho na své území pustíme .Mysleme na to jakou zem chceme zanechat pro naše děti a vnuky, aby nežili v podrúčí NWO.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*