Francouzský velvyslanec: „Francie je muslimská země“

Francouzský velvyslanec: „Francie je muslimská země“

Francouzský velvyslanec ve Švédsku Etienne de Gonneville v reakci na popravu učitele školy islamistou v Paříži řekl televizi SVT: „Francie je muslimská země.“

Ano, opravdu.

Samuel Paty byl sťat 18letým čečenským džihádistou z pomsty za to, že ukazoval karikatury proroka Mohameda žákům ve třídě o svobodě projevu.

Země reagovala masovými protestními pochody ve velkých městech a prezident Emmanuel Macron přísahal, že bude chránit svobodu projevu na počest oběti.Macronův slib, že svede boj s islamisty, však vyvolal pozdvižení v mnoha muslimských zemích, zejména v Turecku, které se fakticky postavily na stranu džihádismu vyhlášením bojkotu francouzských výrobků.

Nyní se zdá, že francouzský velvyslanec ve Švédsku sám islamistům kapituloval prohlášením, že „Francie je muslimská země“.

Etienne de Gonneville řekl švédské celostátní televizi SVT: „Za prvé, Francie je muslimská země. Islám je druhé největší náboženství ve Francii. Máme 4 až 8 milionů francouzských občanů, kteří mají muslimské dědictví.“

Velvyslanec pak tvrdil, že za vraždu Paty může „propaganda al-Káidy“, a nikoli „islám“, přestože místní muslimská komunita požadovala odplatu vůči učiteli za to, že karikatury ukázal.

„Média musí vědět, jak řešit otázku islámského terorismu, a nesmí padnout do pasti myšlenky, že by to údajně uráželo islám. Islám je velmi rozmanitý,“ řekl de Gonneville.

„Ti, které slyšíme teď, hovoří za tyto radikální islamistické organizace. Neměli bychom jim přikládat větší váhu, než mají. Je jich nepatrná menšina.“

Jak bylo dříve uvedeno, po popravě Patyho je 79% Francouzů přesvědčeno, že islamismus jejich zemi „vyhlásil válku“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francouzský velvyslanec: „Francie je muslimská země“

  • Pokud nezastavíme invazi, bude Evropa muslimská. Sledujte rozpínavost Turecka a to by měl být dostatečně silný signál.
    Braňme se, dokud je jich tu relativně málo. Čím více jich přijmeme, tím krvavější bude boj o přežití. Nejsou to uprchlíci, je to armáda, která přichází obsadit Evropu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*