Francouzský uprchlický tábor lehl popelem po masivních rvačkách mezi migranty (Video)

Francouzský uprchlický tábor lehl popelem po masivních rvačkách mezi migranty (Video)

Více než tucet lidí bylo zraněno v uprchlickém centru Grande-Synthe po násilných střetech mezi migranty a po požáru, který údajně srovnal tábor na „hromadu popela“.   

Masivní požár vypukl v táboře poblíž francouzského města Dunkerque kolem 11:00 hod po střetech mezi kurdskými a afghánskými přistěhovalci. Podle zpráv z médií, k násilí došlo kvůli údajné diskriminaci na ubytovně. Afghánští uprchlíci, kteří přišli do města Dunkerque po demolici uprchlického tábora v Calais zvaného „Džungle“ na konci října 2016, byli pobouřeni tím, že byli umístěni v kolektivních kuchyních, zatímco Kurdové spali v chatkách.

Šarvátky mezi rezidenty provizorního uprchlického tábora začaly v podvečer a rychle eskalovaly do násilné rvačky, ve které přišly na řadu i nože. Jak napětí stoupalo, nejméně šest lidí bylo převezeno do nedaleké nemocnice, většinou s bodnými ranami.

Jeden z migrantů utrpěl „kardiorespirační zástavu“, poté, co byl zřejmě přejet autem na dálnici A16, když střety pokračovaly i venku před táborem,“ poznamenal deník Le Figaro.

Místní policie musela zakročit při střetech mezi Afghánci a Kurdy, na kterých se podílelo až 150 uprchlíků. Podle zpráv, policie vystřelila přes 20 granátů se slzným plynem ve snaze obnovit pořádek v táboře, informoval deník Le Parisien.

Příčinu požáru, který vypukl v kempu, který je domovem asi 1500 migrantů je třeba ještě určit. Hasiči uvedli, že bylo zraněno nejméně deset lidí při požáru, který zachvátil asi dvacet dřevěných chat, které pojmou až čtyři osoby, informovala agentura AFP.

„Nezbylo nic jiného, než hromada popela,“ řekl Michel Lalande, prefekt francouzského regionu Nord novinářům na místě činu, když hasiči stále bojovali s plameny. „Bude nemožné dát tyto boudy zpátky tam, kde byly předtím.“

Migranti, kteří ztratili své domovy „byli evakuováni do nouzových ubytoven, uvedl prefekt a dodal, že město Grande Synthe již pro migranty uvolnilo dvě tělocvičny.

Francouzská vláda minulý měsíc uvedla, že plánuje zrušit uprchlický tábor Grande-Synthe postavený charitou Lékařů bez hranic „co nejdříve“, poté, co se obyvatelé tábora opakovaně střetli s policií.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*