Francouzský tisk kritizuje americký ženský fotbalový tým za to, že jsou ženy „většinou bílé“

Francouzský tisk kritizuje americký ženský fotbalový tým za to, že jsou ženy „většinou bílé“

Francouzský tisk kritizoval americký tým mířící na Mistrovství světa žen ve fotbale za to, že je „většinou složen z bílých hráček“.

Francouzský levicový deník Le Monde publikoval článek Stéphanie Le Barsové, v němž si stěžovala, že fotbalový tým, který se stal ve Spojených státech symbolem ochrany pohlavních menšin a rovnosti práv mezi muži a ženami „je nedostatečně různorodý“.Redaktorka tvrdí, že zatímco počet hráčů, kteří jsou „Afroameričané se zdá být v poměru vysoký,“ ve skutečnosti jsou „drtivá většina běžných účastníků bílí hráči“, a to je v podstatě problém.

V článku je poté vychvalována „homosexuální hvězda Megan Rapinoeová“ za její prohlášení, že „nemůžete vyhrát bez homosexuálů ve svém týmu,“.

Článek se také zmiňuje o mrazivém postoji ženského týmu vůči americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, přičemž Rapinoeová již dříve uvedla, že „nepůjde do zkur.. Bílého domu,“ pokud její tým vyhraje Světový pohár žen a že nevěří, že by stejně byly pozvány.

Když se prezident Trump pokusil urovnat tento spor a napsal na Twitteru, že je tým vítán v Bílém domě, ať vyhraje či prohraje, hráčky neustoupily a obránkyně Ali Kreigerová uvedla: „Co se týče dnešního prezidentova příspěvku, znám ženy, které nemůžete ovládat nebo rozhněvat, ale já stojím při (Rapinoeové)…Nepodporuji tuto administrativu ani jejich boj proti LGBTQ + občanům, proti přistěhovalcům a našim nejzranitelnějším“.

Nicméně, ani jejich tvrdý postoj proti Trumpovi a výroky o sociální spravedlnosti nebyly dost na to, aby je to ochránilo před obviněním z nedostatku etnické rozmanitosti.

Francouzské mužské družstvo, které vyhrálo poslední Mistrovství světa mužů, také nereprezentuje demografii země – ale způsobem, který je považován za chvályhodný levicovými komentátory a mainstreamovým tiskem, přičemž bílé francouzské osazenstvo představuje menšinu hráčů.

Také americké základní sporty, jako je americký fotbal a basketbal, čelí rasové nerovnosti a černí hráči představují velkou většinu, i když jsou menšinou v podílu obyvatelstva – ale opět zřídkakdy je to důvod pro to, aby si na to někdo stěžoval. Jediné stížnosti médií jsou vyhrazeny pro údajně nadměrné zastoupení bílých lidí mezi hlavními trenéry a vlastníky týmů.

 

(Foto: AP Photo/Francois Mori)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*