Francouzský ministr vnitra: Ve Francii je 300 000 nelegálních migrantů

Francouzský ministr vnitra: Ve Francii je 300 000 nelegálních migrantů

Francouzský ministr vnitra Gerard Collomb prohlásil, že ve Francii žije kolem 300 000 nelegálních migrantů.

Ministr vnitra odhalil tyto údaje poté, co byl vyzván, aby tak učinil politiky z řad konzervativců a Národní fronty během debaty o francouzském imigračním rozpočtu na rok 2018. Zatímco Collumb tvrdí, že je zde 300 000 nelegálních migrantů, počet příjemců státní zdravotní pomoci naznačuje číslo mezi 300 000 – 400 000, píše L’Express.   

„Myslíme si, že zde máme asi 300 000 nelegálních lidí,“ uvedl Collomb a dodal: „Snažíme se zavést politiku, aby ti, kterým byl odepřen azyl, mohli být nuceni opustit toto území.“

Zatímco Collomb poznamenal, že celkové postupy deportací se zvýšily o 6.5 procenta, počet migrantů na základě dublinské dohody vzrostl o 124 procent. Podle dublinské dohody Evropské unie mohou žadatelé o azyl být deportováni zpět do členského státu EU, ve kterých nejprve požádali o azyl.Francie každoročně zahajuje 75 000 až 90 000 deportačních procesů, ale ne všechny případy končí fyzickým vyhoštěním.

Ministr vnitra uvedl, že současná priorita vlády v oblasti přistěhovalectví je méně zaměřena na deportaci a více se zaměřuje na předcházení vstupu nelegálním ekonomickým migrantům tím, že se podepisují dohody s vládami v zámoří.

Francouzský prezident Emmanuel Macron v loňském roce oznámil, že Francie bude spolupracovat s Čadem a Nigerem při vytváření azylových středisek, aby zabránila úmrtím ve Středozemním moři a zastavila velké vlny ekonomických migrantů do Evropy.

Rozpočet na rok 2018 v oblasti přistěhovalectví se také zvýší o 26 procent na celkovou částku 1,38 miliardy eur, které půjdou na projekty financování integrace pro žadatele o azyl, na kurzy francouzštiny, sociální bydlení a na další projekty.

Rozpočet je daleko pod imigračním rozpočtem sousedního Německa, který v loňském roce vzrostl na 9,23 miliardy eur, což je o 73 procent více, než v roce 2015.

Dokonce i Rakousko, které má mnohem menší populaci než Francie, odhaduje, že v letošním roce zaplatí za žadatele o azyl 1,8 miliardy eur, což se blíží k celému vojenskému rozpočtu země.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francouzský ministr vnitra: Ve Francii je 300 000 nelegálních migrantů

  • Multikulti zavadeni a prislovecny francouzsky smysl pro neporadek vsude navodili situaci, kde zeme nevi jak dal. Macron to nespravi, je to ucen Rotschildu a jejich loutka. Po letech vysavani kolonii splaci ted Francouzi svuj dluh ekonomickym migrantum, kteri Francii promenuji v islamskou zemi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*