Francouzský historik: Multikulturní společnost povede k multi-konfliktní společnosti

Francouzský historik: Multikulturní společnost povede k multi-konfliktní společnosti

A tvrdí, že islamisté vyhlásili „válku“ Západu.  

Oceněný francouzský historik Georges Bensoussan varoval, že multikulturní společnost povede k multi-konfliktní společnosti a že islám je neslučitelný s osvícenými ideály západní civilizace.V rozhovoru s deníkem Causeur.fr, Bensoussan, autor knihy Lost Territories of the Republic, historik varuje, že rozpadající se národní identita Francie, podněcování viny za svou koloniální minulost, povede k násilí.

„Multikulturní společnost (nezaměňovat s multi-etnickou společností)“ bude stále více synonymem pro multi-konfliktní společnost, podle Bensoussana, který tvrdí, že „Francie opouští svou vlastní historii a nekonečně se zahanbuje.“

Historik dodal, že existuje více než 500 „problematických“ no-go zón, kde salafistický islám vítězí a stává se stále odolnějším vůči vymáhání práva.

Bensoussan tvrdí, že „válka proti nám byla vyhlášena“ islamisty a nerespektování této skutečnosti ponechá evropské země zcela „bezmocné“.

Historik poznamenal, že islám je „zásadně neslučitelný“ s „ideálem osvícení, na kterém je budován náš způsob života,“ a to zaručuje „těžké zítřky“.

Jak bylo již dříve uvedeno, francouzský ministr vnitra Gérard Collomb tento měsíc varoval, že nedostatečná integrace nových vln migrantů do pěti let povede k rozsáhlému rozpadu společnosti.

„Komunity ve Francii se stále více zapojují do konfliktů a stávají se velmi násilné,“ řekl Collomb a souhlasil s tazatelem, že se jedná o nějakou formu společenského rozpadu.

Dnes žijeme vedle sebe. Obávám se, že zítra to bude tváří v tvář,“ dodal.

Podle statistik přichází do Francie 550 nových přistěhovalců denně. Město je čím dál více zaplaveno stany, odpadky a chudobou. Jen v jedné oblasti St. Denis je přes 400 000 nelegálních přistěhovalců.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*