Francouzský analytik: Demonstrace žlutých vest je namířena proti vládě, nikoliv proti cenám paliva

Francouzský analytik: Demonstrace žlutých vest je namířena proti vládě, nikoliv proti cenám paliva

Ohnivé protesty žlutých vest, které běsní po celé Francii souvisí s „nekompetentní“ vládní politikou závislou na EU a ne s rostoucími cenami paliva, řekl francouzský politický komentátor kanálu RT.

Zatímco mnozí demonstranti vyjádřili svůj hněv proti prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, který se rozhodl zvýšit daně a ceny pohonných hmot a jiných komodit, „neuvědomují si, že problém sahá mnohem hlouběji a souvisí s obecnou politikou Evropské unie.“„Tato vzpoura není jen o cenách paliva, je to všeobecná vzpoura proti politice vlády,“ řekl pro RT Jean Bricmont, francouzský spisovatel a politický komentátor. Francouzské úřady toho nemohou moc udělat, aby ulehčily obavy lidí a zmírnily napětí, uvedl Bricmont, jelikož se Paříž musí „řídit nařízeními Evropské komise.“

Na pozadí násilných protestů, prezident Emmanuel Macron uvedl, že neustoupí ve své kontroverzní hospodářské politice. „My tento směr nezměníme. Jsme si v tom jistí,“ uvedl vládní mluvčí Benjamin Griveaux, jenž naznačil, že Paříž zvažuje zavedení výjimečného stavu.

„Myslím, že (Macron) si neuvědomuje hloubku této krize. Není toho mnoho, co by s tím mohl udělat,“ spekuloval Bricmont. „Není státníkem, je bankéřem, byl na tuto pozici dosazen a myslí si, že má ve své hlavě řešení každého problému. Myslím, že je extrémně arogantní, extrémně egoistický, extrémně oddělený od reality.“

Mezitím, úředníci v okolí Macrona jsou „neschopní,“ dodal. „Opravdu se o Francii bojím.“

Protesty označené jako Hnutí žlutých vest se konají každý týden od 17. listopadu. Protesty se neustále střetávají s policií, přičemž násilí dosahuje nevídaných úrovní v zemi za poslední desítky let.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francouzský analytik: Demonstrace žlutých vest je namířena proti vládě, nikoliv proti cenám paliva

  • Země, které otevřely své hranice islámským migrantům, jsou nutně odsouzeny k občanské válce. Ve Francii už začala, Německo čeká, zda odejde Merkelová na smetiště dějin a začne se problém řešit normálně.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*