Francouzské zpravodajské agentury znaly islámského radikála, který sťal kněze, ale nic s tím neudělaly

Francouzské zpravodajské agentury znaly islámského radikála, který sťal kněze, ale nic s tím neudělaly

Tři francouzské zpravodajské agentury údajně znaly jednoho z radikálních islámských teroristů, který se podílel na vraždě kněze Jacquese Hamla v roce 2016, ale kvůli špatné komunikaci nikdy nesdílely své informace.

Toto odhalení pochází od dobře známého francouzského satirického časopisu Le Canard Enchaîné, který je znám tím, že odhalil několik šokujících zjištění, včetně skandálu „falešných pracovních míst“ bývalého francouzského prezidentského kandidáta Françoise Fillona.

Začátkem tohoto měsíce bylo zjištěno, že ředitelství Zpravodajské služby prefektury pařížské policie (DRPP) monitorovalo jednoho z útočníků, radikálního islámského extremistu Adela Kermiche na šifrovací textové službě Telegram, stejně jako na sociálních sítích.Také bylo uvedeno, že Ředitelství pro vojenské zpravodajství (MRD) a Ústřední zpravodajská služba pro územní služby (SCRT) sledovaly Kermiche několik týdnů předtím, než se podílel na vraždě otce Hamla, píše Le Figaro.   

Krátce před útokem, k němuž došlo 26. července 2016, agenti MRD zaznamenali, že Kermiche několikrát vyhrožoval zejména kostelům. Informace byly předány Ústřednímu ředitelství pro vnitřní zpravodajství, ale agentura nekonala.

Pět dní před útokem vyslala Ústřední zpravodajská služba pro územní služby (SCRT) zprávu policistům, že muž, kterého nazývali „Jayyed“, připravoval útok na kostel. Ale kvůli tomu, že nebyly dodrženy nouzové postupy, tyto informace nebyly upřednostněny.

Krátce po vraždě, římskokatolická církev oznámila, že otec Hamel byl křesťanským mučedníkem a arcibiskup z Rouenu povzbudil k pouti k jeho hrobce.

Papež František nejenže prohlásil, že byl otec Hemel mučedníkem, ale také oznámil, že zahájí proces, aby kněze povýšil na svatost.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:CHARLY TRIBALLEAU/AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francouzské zpravodajské agentury znaly islámského radikála, který sťal kněze, ale nic s tím neudělaly

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*