Francouzské úřady se obávají nadcházejícího propuštění 148 džihádistů

Francouzské úřady se obávají nadcházejícího propuštění 148 džihádistů

Francouzští činitelé činní v trestním řízení a zpravodajské služby vyjádřili znepokojení nad očekávaným propuštěním nejméně 148 radikálních islámských extremistů do konce roku 2022.

Džihádisté byli v nedávném parlamentním výboru označeni jako „velmi nebezpeční jedinci“ Jeanem-Françoisem Ricardem, národním protiteroristickým žalobcem (PNAT), přičemž do konce letošního roku má být propuštěno 45 odsouzených za terorismus.Francouzská zpravodajská agentura, Generální ředitelství pro vnitřní bezpečnost (DGSI), také vyjádřila podobné obavy a označila propuštění teroristů za „závažný problém“, píše deník Le Journal du Dimanche.

Úředníci dodali, že propuštění džihádistů se pro ně stalo ještě větším problémem, než vracející se bojovníci Islámského státu, kteří cestují zpět do Francie ze Středního východu.

Jak orgány činné v trestním řízení, tak zpravodajské agentury tvrdí, že úroveň radikalizace mezi těmi, kteří budou propuštěni, nebyla dostatečně změřena a že problém islámské radikalizace ve francouzských věznicích stále roste.

Někteří vězni, jako je Bilal Taghi, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům za pokus o vraždu dvou vězeňských dozorců, tvrdí, že se vzdal radikálních islámských myšlenek, což úřady považují za lež.

Republikánský poslanec Eric Ciotti předložil legislativu, o které se má diskutovat v květnu, aby bylo možné bojovat proti otázce bezpečnosti s džihádisty připravenými k propuštění, a to udělením moci vládě, aby je udržovala ve vězení, pokud jsou považováni za vážnou bezpečnostní hrozbu.

Ve Velké Británii byli džihádisté propuštěni z vězení v posledních měsících zodpovědní za dva teroristické útoky.

Sudesh Amman (20), který zranil dva lidi v londýnském Streathamu, byl propuštěn z vězení poté, co si odpykal jen polovinu tříletého trestu.

Britský premiér Boris Johnson navrhl zrušit automatické předčasné propuštění v případech terorismu, přičemž průzkum ukazuje obrovskou podporu britské veřejnosti pro toto opatření.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*