Francouzská vláda nabízí pracovníkům 10 000 eur, aby zůstali v pařížské no-go zóně

Francouzská vláda nabízí pracovníkům 10 000 eur, aby zůstali v pařížské no-go zóně

V rámci akčního plánu na řešení problémů v problémových pařížských předměstích Seine-Saint-Denis, francouzská vláda nabídla pracovníkům veřejné služby 10 000 eur, aby v této oblasti nadále pracovali.

Návrh je jedním z 23 opatření předložených vládou na pomoc oblasti, která je nejchudší v celé zemi, a také chce nábor dalších 150 policistů, kteří mají pomoci udržovat pořádek v této oblasti, uvádí deník Le Figaro.Vláda prezidenta Emmanuela Macrona se také snaží zlepšit podmínky bydlení pro místní obyvatele.

Bonus 10 000 eur bude přidělen pro různé pracovníky ve veřejném sektoru, včetně učitelů, protože studie ukázaly, že míra fluktuace v této oblasti je mnohem vyšší než v jiných částech Francie, přičemž pracovníci ministerstva vnitra tam zůstávají v průměru jen 2,7 roku ve srovnání například s Essonne, kde je průměr 7 let.

Podobný návrh byl učiněn v tzv. „zranitelných oblastech“, často označovaných jako „no-go zóny“, ve Švédsku, kde vláda nabídla učitelům zvýšení platu o téměř 30.000 korun, aby zůstali v práci v znevýhodněných oblastech, které se často potýkají se zločinem.

Plány v Seine-Saint-Denis přichází po měsících studií poslanců parlamentu a vládních činitelů v oblasti s vysokou migrací, kde podle francouzského parlamentu je podle odhadů 20 procent obyvatel – 400 000 osob – nelegálních přistěhovalců.

Aby bylo možné čelit vysoké míře kriminality v této oblasti, plán rovněž požaduje rekonstrukci policejních stanic v Aulnay-sous-Bois a Épinay-sur-Seine v celkové výši 30 milionů eur. Očekává se, že renovace budou dokončeny do roku 2023. Dalších 20 milionů eur bude věnováno na vzdělávání.

Během posledních několika let mnozí vyjádřili vážné obavy ohledně Seiny-Saint-Denis, v neposlední řadě kvůli vysoké úrovni islámské radikalizace v této oblasti.

Minulý rok bývalý francouzský státní tajemník Philippe de Villiers tvrdil, že jeho bratr generál Pierre de Villiers, který v roce 2017 rezignoval na funkci náčelníka štábu obrany, varoval prezidenta Macrona před nebezpečím, které představuje rostoucí bezpráví na předměstí.

„Pokud na předměstí vzniknou další a ještě násilnější povstání, nebudeme jim moci čelit: postrádáme prostředky, postrádáme muže. To je realita francouzské politické situace, “uvedl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*