Francouzská vláda chce prosadit, že kritika imigrace bude zločin

Francouzská vláda chce prosadit, že kritika imigrace bude zločin

Francouzská vláda oznámila rozpuštění protimasového, identitářského hnutí Génération Identitaire, ve světě známého také jako Generace Identity, po jeho nedávné protestní akci na francouzsko-španělské hranici, která odhalila nedostatečnou kontrolu vlády nad nelegálním přistěhovalectvím, navzdory jejím předchozím prohlášením o opaku. Remix News telefonicky hovořil s Jérémie Pianovou, mluvčí organizace, která sama sebe označuje za „pravicovou Greenpeace“, kvůli jejím akcím, které měly upoutat pozornost médií.

Francouzský ministr vnitra chce rozpustit vaše hnutí. Jaký důvod je uveden v oznámení, které jste v pátek obdrželi?

Ministr vnitra Gérald Darmanin nás chce rozpustit ze dvou důvodů: podněcování k nenávisti a zakládání milicí. Ve svých obviněních se opírá zejména o akce, které Génération Identitaire provedla v Alpách a Pyrenejích. Pro misi Defend Europe 2018 v Alpách jsme byli odvolacím soudem plně zproštěni viny. Co se týče naší poslední akce, minulý měsíc v Pyrenejích, sám prefekt uznal, že jsme neudělali nic nezákonného. Pokud jde o obvinění z podněcování k nenávisti, služby Géralda Darmanina se rovněž opírají o obsazení střechy staveniště mešity v Poitiers v roce 2012, za což jsme obdobně nebyli odsouzeni. Spis je právně zcela prázdný, a budeme-li posuzováni podle zákona, vyhrajeme, protože jde ze strany vlády většinou o politický krok.

Také se zdá, že se francouzská vláda uchyluje k soudnímu obtěžování proti Génération Identitaire.To je přesně ono.

Co je podle vás skutečným důvodem této neústupnosti?

Pravým důvodem je to, že Darmanin vyhlásil zákon o islámském separatismu s několika nesmělými opatřeními proti islamistům. Kvůli tomu byl vystaven kritice a tlaku levice i krajní levice. Ve snaze poněkud vyvážit vnímání vlády levicí tak Darmanin útočí na Francouze, kteří bojují proti přistěhovalectví. Jde po Génération Identitaire. Viděli jsme, že první, kdo se radoval z našeho rozpuštění, byli militanti [krajně levicových stran] France Insoumise a Printemps Républicain a také Socialistická strana.

Chystáte se napadnout rozhodnutí ministra u soudu?

Samozřejmě, budeme bojovat až do hořkého konce. Čeká nás dlouhá soudní bitva o zrušení tohoto řízení. K rozpuštění dojde dekretem příští týden, a tak budou naši právníci – mezi nimiž je i slavný právník Gilles-William Goldanel – celé měsíce bojovat za odstranění obvinění vlády bod po bodu a zrušení dekretu o rozpuštění.

Konkrétně, toto rozhodnutí rozpustit vaše hnutí vás na chvíli zablokuje, že?

Ano, zdrží nás, protože odvolání se nerovná pozastavení [dekretu o zrušení]. Proto po několik měsíců Generace Identity de facto přestane existovat. Už nebudeme moci provádět žádné akce ani přijímat žádné finanční prostředky a tak dále. To potrvá do doby, než soudy rozhodnou o zrušení rozpuštění.

Takže je to způsob, jak vás blokovat a doufat, že možná vzdáte svůj boj.

Ano, ale my se nevzdáme.

Po vaší akci na Col de l’Échelle a rozruchu, který vyvolala v médiích a mezi vládnoucí politickou třídou, přišli někteří vaši aktivisté o práci. Můžete to potvrdit?

Mohu vám potvrdit, že to byl například případ Romaina Espina, který pracoval v bance a byl pod tlakem levice na sociálních sítích a v důsledku tohoto zákonného a pokojného jednání přišel o práci.

Definujete se jako „pravicová organizace Greenpeace“ a soudní procesy, které byly proti vám vedeny, skutečně potvrdily, že vaše jednání bylo pokojné a legální. Proč si myslíte, že se ministr vnitra nezaměřuje na násilné ultralevicové skupiny?

Francouzská vláda má multikulturalistický politický program. Někdy je nucena podniknout proti islamistům drobná opatření, což vyvolává kritiku na levém křídle, a tak se snaží nastolit rovnováhu útokem na Génération Identitaire, která reprezentuje názor Francouzů. Tři čtvrtiny Francouzů jsou skutečně proti nelegálnímu přistěhovalectví, chtějí referendum o masovém přistěhovalectví a myslí si, že boj proti přistěhovalectví by měl být prioritou.

Uznáváte nálepku „ultrapravice“, kterou proti vám použila veřejnoprávní média a kterou ve svém tweetu převzal Darmanin?

Ne, v těchto typových označeních typu „ultra“ nebo „extrém“ se nepoznáváme. Používají se jen k očerňování naší skupiny a k očerňování Francouzů, kteří jsou většinou proti imigraci.

Už v roce 2019 proběhl pokus o rozpuštění vašeho hnutí. Zašlo to tak daleko?

O našem rozpuštění se několikrát uvažovalo, ale vlády nikdy nenašly žádný právní důvod, který by nám to umožnil zakázat. Je to však poprvé, co nás vláda oficiálně informovala o našem rozpuštění, a přesto dnes nemají žádný právní základ, který by ospravedlňoval naše rozpuštění. Je jim to však jedno a pokoušejí se o politický převrat proti aktivistům Génération Identitaire.

Znamená to, že ve Francii již lidé nemají právo stavět se ve veřejné debatě proti přistěhovalectví?

Je tomu tak. Jedna z věcí, z níž jsme obviňováni, je to, že jsme měli na praporu pro misi Defend Europe Pyrenees slova, která byla, cituji, „jasně protiimigrační“. Francouzská vláda považuje za zločin být proti přistěhovalectví. Je to prostě úžasné! Jedná se o mimořádně závažné porušení svobody projevu a svobody sdružování a ze strany vlády Emmanuela Macrona je to znepokojující.

Sociální média vás systematicky blokují a blokují média, která o vás mluví příliš pozitivním tónem. Myslíte si, že jednají na vlastní pěst nebo pod tlakem francouzské vlády?

Nepotřebovali francouzskou vládu, aby odstranila účet amerického prezidenta Donalda Trumpa, ale francouzská vláda a správní rady společností jako Twitter, Facebook nebo Instagram sdílejí tutéž totalitní multikulturalistickou ideologii a všemi prostředky chtějí umlčet své oponenty.

Stále máte pocit, že navzdory tomu všemu žijete v demokracii?

Čím dál méně. Pokud nebude dekret o rozpuštění zrušen soudci, bude to znamenat, že směřujeme k velmi autoritářskému režimu. Pokud bude zrušena, bude to znamenat, že nejsme ve velké demokracii, ale přesto v demokracii, protože se stále budeme moci bránit u soudů a zvrátit nespravedlivé rozhodnutí vlády. V každém případě budeme tuto bitvu vést na právní a politické frontě a v sobotu uspořádáme v Paříži demonstraci proti rozpuštění Génération Identitaire.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francouzská vláda chce prosadit, že kritika imigrace bude zločin

  • Migrace je nutná. Bez promísení lidstva s různě vyvinutou imunitou by Covid nemutoval tak dobře a zanikl by. Přitom elity potřebují lidi udržet ve strachu, aby byli poslušní a podřídili se zájmům vládnoucí moci. Virus mutuje právě tam, kde jsou lidé z různých koutů planety promícháni. Evropan nemá imunitu vůči virům z Afriky či Asie, Ti zase nemají imunitu vůči našim běžným virům. Když se podaří udržet migraci, podaří se udržet nemoci a strach.
    Kromě nemocí jsou tu i náboženská rizika, kdy muslimští fanatici věří, že zabití bezvěrce je povinnost Muslima. Teror ke strachu nutně také patří. Z USA sem jde další metoda – rasismus naruby. Nenávist je třeba obrátit proti lidem vzájemně, aby se neotočila proti elitám.
    Pak už to jde jak po másle. Lidé uvěří, že potřebují ochranu a nechají sebou manipulovat bez toho, aby přemýšleli.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*