Francouzská rada nyní žádá lidi, aby sdíleli své domovy s „nezletilými“ migranty

Francouzská rada nyní žádá lidi, aby sdíleli své domovy s „nezletilými“ migranty

Obyvatelé Puy-de-Dôme ve Francii jsou místní vládou žádáni o přijetí „nezletilých cizinců bez doprovodu“ do svých domovů kvůli přetíženým azylovým zařízením.

Rada departementu požádala dobrovolníky, aby se zapojili do projektu SESAME, který dohlíží na umísťování a péči o nezletilé migranty.Ubytovací systémy v oblasti jsou tak přetížené, že někteří mladí migranti bydlí v hotelech, tvrdí rada.

Nyní jsou pro pro nezletilé cizince vyhledávána soukromá bydlení.

„Rodina, ať už manželská nebo svobodná, s dětmi nebo bez dětí, aktivní nebo v důchodu, vítá mladého člověka ve svém domě, buď jako podpůrnou pěstounskou rodinu – pro přijetí mladého člověka na plný úvazek po dobu 6 měsíců až 1 roku s možností prodloužení až do dosažení dospělosti, nebo jako štafetovou rodinu – pro příležitostné přijetí jednoho nebo více mladých lidí během svátků a určitých víkendů,“ vysvětluje internetová stránka projektu SESAME.

„Přivítání nezletilého cizince je občanský a solidární závazek, který umožňuje poskytnout mladému člověku rodinu, uklidňující, stabilizující a naplňující prostředí,“ pokračuje popis. „Rodina je odhodlána sdílet rodinný život s mladou osobou, a přispět tak k její sociální, vzdělávací a kulturní integraci na našem území.“

Hostitelské rodiny absolvují školení před příjezdem nezletilé osoby (nezletilých osob) a vláda jim poskytuje denní příspěvek na pokrytí stravy, volnočasových aktivit a dalších výdajů.

Aby se budoucí hostitelé mohli programu zúčastnit, musí mít čistý trestní rejstřík a být schopni poskytnout volný pokoj v rezidenci v blízkosti vzdělávací instituce nebo školní dopravy.

Migranti často lžou o svém věku, když žádají o azyl v evropských zemích.

Zaměstnanci azylových center v Nizozemsku loni varovali mnoho severoafrických zločinců, kteří se vydávají za „nezletilé osoby bez doprovodu“, aby systém nezneužívali k získání ubytování zdarma.

Ve Spojeném království úřady nedávno zjistily, že více než polovina migrantů, kteří tvrdí, že jsou dětmi mladšími 18 let, jsou ve skutečnosti dospělí.

V roce 2017 testovala švédská vláda téměř 8 000 migrantů, kteří se vydávali za nezletilé, a zjistila, že zhruba 6 600 z nich jsou dospělí.

Testy provedené v Belgii a Německu přinesly podobné výsledky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Francouzská rada nyní žádá lidi, aby sdíleli své domovy s „nezletilými“ migranty

  • · Edit

    Francie drive krasna zeme .Nyni spustosena vlastni vladou at si je nechaji! My je nechceme ani si to nemuzeme dovolit,hwoaghd+#++_!

  • Věznice jsou také přetížené. Že bychom si brali vězně domů? To nikoho nenapadne. Ale živly bez možnosti zjištění skutečné identity lidem vnucují. Pokud někdo chce v Evropě nové nemoci, pokud někomu nezáleží na vlastním životě či životě svých dětí, může si migranty vzít domů. Pak se nesmí divit, že migrant použije nůž místo na krájení chleba k realizaci svých pudů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*