Francouzská policie: Je čas přivést do města Calais britskou armádu, aby řešila nelegální přistěhovalce

Francouzská policie: Je čas přivést do města Calais britskou armádu, aby řešila nelegální přistěhovalce

Policie ve městě Calais, kde tisíce ilegálních přistěhovalců z Afriky a Středního východu riskují své životy ve snaze dostat se přes kanál La Manche do Velké Británie, navrhla k řešení krize přivést britskou armádu.

Bruno Noel, vedoucí odboru Aliance pro policii nasazené ve francouzském přístavu a v místě Eurotunelu, varoval, že by se situace mohla brzy dostat mimo kontrolu, pokud nebude k dispozici další pomoc. Stěžoval si, že jeho jednotka dělá „špinavou práci za Brity.“

„Máme v místě Eurotunelu jen 15 stálých členů francouzské pohraniční policie,“ citoval jeho vyjádření deník Daily Telegraph.

„Dokážete si představit, jak směšný počet to je vzhledem k této situaci?

„Tak říkám, proč nepřivést britskou armádu, aby mohla společně pracovat s Francouzi?“ Dodal Noel.

Migranti drží transparent během probíhající demonstrace v Calaisu Foto: Juan Medina / Reuters
Migranti drží transparent během probíhající demonstrace v Calaisu 8.8. 2015 Foto: Juan Medina / Reuters

Podle různých odhadů se snaží překročit v Calais kanál La Manche mezi 2000 až 10.000 migrantů. Mnoho z nich se pokouší dostat do Británie prostřednictvím vlaků projíždějících tunelem nebo prostřednictvím nákladních automobilů směřujících do britských destinací. Letos při pokusech dostat se do Velké Británie zemřelo již 12 lidí. Počet přistěhovalců žijících v táboře v Calais, známém jako Jungle, vyšplhal během několika posledních měsíců z 1000 na téměř 5000 v době od dubna do srpna.

Kevin Hurley (bývalý šéf boje proti terorismu londýnské policie, ex-parašutista a expert na mezinárodní bezpečnost) byl prvním, kdo vznesl výzvu k použití britských vojáků. Hurley v současné době působí jako komisař v hrabství Surrey. Uvedl také, že problémy vyplývající z davů migrantů, kteří se snaží dostat do Velké Británie tunelem v Calais pod Lamanšským průlivem by mohly být úspěšně řešeny za pomocí regimentu Gurkha, sídlícím blízko Hythe, malém britském městě na jižním pobřeží Kentu.

„Jsem stále více frustrovaný obrovským množstvím nelegálních migrantů, kteří skáčou na nákladní automobily na prvním odpočívadle- Cobham Services in Surrey- a mizí v naší zemi. Jen v posledním měsíci se jich k nám takto dostalo 100,“ uvedl Hurley koncem minulého měsíce.

„Ale, zatímco se britská a francouzská vláda dohodnou na jejich další prevenční strategii, my, britská policie, se budeme muset vypořádat s bezprostředním problémem.

„Gurkhové jsou vysoce respektovaná a kompetentní síla a jsou hned za rohem. Mohli by pomoci zajistit, že naše hranice nebudou narušené,“ dodal.

Vůdce UKIP Nigel Farage mezitím kritizoval francouzské orgány za jejich zvládání eskalující krize. I on navrhl vyslat na místo britskou armádu.

„Je jen otázkou času, kdy bude zabit britský řidič. Tak vážné to je,“ uvedl Farage během jeho návštěvy francouzského přístavu, která proběhla minulý měsíc, podle deníku Telegraph.

Ale britský premiér David Cameron ujistil britské turisty ve Francii, že britské úřady zajistí, že budou mít „bezpečnou dovolenou.“ Premiér také slíbil, že roji nelegálních migrantů proudících do země nebude nabídnuto „bezpečné útočiště“.

Skupina pro lidská práva Refugee Council slova Camerona odsoudila a nazvala je jako „extrémně pobuřující.“

„Je obrovským zklamáním slyšet premiéra použít tak nezodpovědný a dehumanizační jazyk k označení zoufalých mužů, žen a dětí, prchajících přes Středozemní moře, ryskujíc jejich životy,“ řekla Lisa Doyle, vedoucí advokacie Refugee Council deníku Indepedent.

Minulý týden se objevily zprávy, že důvtipní migranti na francouzském konci tunelu pod Lamanšským průlivem objevili, jak se dostat přes zamčené brány do areálu Eurotunelu. Věří se, že se jim podařilo rozlousknout kód na klávesnici tím, že zjistili, která tlačítka byla nejvíce opotřebovaná používáním.

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francouzská policie: Je čas přivést do města Calais britskou armádu, aby řešila nelegální přistěhovalce

  • „Je obrovským zklamáním slyšet premiéra použít tak nezodpovědný a dehumanizační jazyk k označení zoufalých mužů, žen a dětí, prchajících přes Středozemní moře, ryskujíc jejich životy,“ – zase nějaká aktivistka s IQ orangutana… Kde jsou ty ženy a děti ? Kde ? Já teda žádné nevidím.
    USA prostě chce buď zničit Evropu, nebo plánuje získat podporu Evropy pro útok na muslimský Irán. Útok na Irán je pravděpodobnější. Nikdo tu nebude mít muslimy rád, když nám jich sem pár tisiců nasadí a úmyslně jen muže, aby byl větší bordel.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*