Francouzská policie dostala instrukce, aby obešla pravidla lockdownu pro muslimy během ramadánu

Francouzská policie dostala instrukce, aby obešla pravidla lockdownu pro muslimy během ramadánu

Policie a četníci ve francouzském departementu Tarn byli údajně instruováni, aby nevydávali varování nebo pokuty muslimům porušujícím během ramadánu koronavirový zákaz vycházení.

Policisté byli údajně instruováni prefekturou Tarn, aby nevydávali varování nebo pokuty muslimům, kteří cestují do 22:00 v noci a od 5:00 ráno, když jdou na modlitby.

V současné době platí na pevninské Francii zákaz vycházení od 19:00 do 6:00, jak vyplývá z internetových stránek francouzské vlády, které uvádějí několik výjimek, jako je práce nebo venčení domácího mazlíčka v okruhu jednoho kilometru od bydliště, ale neuvádí žádné konkrétní náboženské výjimky.Podle zprávy deníku Le Journal d’Ici byli policejní úředníci v Tarnu začátkem týdne interním e-mailem informováni, že „jsou prefekturou oprávněni rozdávat almužny (což vede k dodávce jídla přátelům, rodinám…).“

Interní e-maily také poznamenaly, že večerní rychlé prolomení ramadánu „ může potenciálně vyvolat shromáždění na veřejných komunikacích nebo v blízkosti mešit.“

Místní policie hovořila s novinami, které vyjádřily znepokojení nad tímto krokem, přičemž jeden policista řekl, že neví, jak skutečně dokázat, že ti na ulici jsou muslimové, židé nebo křesťané.

„Neříká nám to, co musíme dělat v praxi, pokud během zákazu vycházení narazíme na skupinu větší, než je povolený počet šesti lidí. Máme zavřít oči? Jako obvykle nás tato nepřesnost nutí to vykládat, jak nejlépe umíme,“ řekl jeden z důstojníků.

Náčelník štábu prefektury Tarn Frédéric Roussel uvedl, že oznámení se z velké části vztahuje na sdružení a mešity, přičemž poznamenal, že současná pravidla umožňují restauracím a dalším společnostem doručovat do domu potraviny a další zboží.

E-maily přišly rok poté, co unikla policejní zpráva z oddělení Calvados ukázala, která žádala místní policii, aby během ramadánu zasahovala pouze u závažných trestných činů.

„Pokud nehrozí nebezpečí poškození osob nebo vážného poškození majetku (poškození prostředky nebezpečnými pro lidi, budovy nebo vozidla), není třeba zasahovat ve čtvrtích s vysokou koncentrací obyvatel po ramadánu, vyvolávat rozruch nebo ukládat kontrolu skupinám lidí shromážděných po západu slunce, aby se najedli,“ stálo ve vzkazu.

Ústupky kritizoval tajemník policejních odborů Fabien Vanhemelryck, který řekl, že je to důkaz, že vláda nařídila policii, aby do určitých oblastí nechodila.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*