Francouzská obchodnice soudně stíhána, protože požádala ženu, aby si sundala islámský šátek

Francouzská obchodnice soudně stíhána, protože požádala ženu, aby si sundala islámský šátek

Francouzská obchodnice s tabákovými výrobky dostala tříměsíční podmíněný trest a pokutu ve výši 3 000 EUR poté, co požádala muslimskou ženu, která měla na sobě čádor, aby si jej sundala z hlavy a identifikovala se.

Trafikantka Marie P. požádala muslimku Anaïs R, aby si sundala část čádoru zakrývající hlavu a řekla, že má obchod přísná pravidla, podle nichž nikdo nemůže na prodejně nosit helmu nebo kapuci,“ píše deník Le Figaro.  „Protože jsem tady nová, myslela jsem si, že udělám to, co po mě žádá,“ řekla Anaïs R. a dodala, že vysvětlila obchodnici, že vzhledem k tomu, že je její tvář vidět, neporušuje francouzský zákon, který zakazuje celo-obličejový islámský závoj a že žádost Marie P. byla protizákonná.

Anaïs R. si pak vyzvedla balíček, který měla na prodejně a později podala proti Marii P. obvinění z „diskriminace na základě náboženství a odmítnutí zboží nebo služeb na veřejném místě nebo zakázání přístupu,“ za pomoci francouzské organizace Kolektivně proti islamofobii ve Francii (CCIF).

Marie P. byla policií zatčena týden po incidentu a byla proti ní také vznesena další tři obvinění kvůli třem jiným ženám, které uvedly, že jim řekla, že si také musely sundat své islámské šátky.

Tento případ je dalším konfliktem mezi francouzskými sekulárními hodnotami a náboženskými praktikami muslimů.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*