Francie zakázala skupinu Génération identitaire bojující proti masové migraci

Francie zakázala skupinu Génération identitaire bojující proti masové migraci

Francouzská vláda zakázala „Génération identitaire“, krajně pravicovou skupinu, která vyhlásila „válku migrantům“ a opakovaně se snažila zabránit lidem ve vstupu do země, údajně kvůli diskriminaci a nenávisti.

Ministr vnitra Gerald Darmanin potvrdil, že Génération identitaire byla po schůzce kabinetu s francouzským prezidentem postavena mimo zákon. Darmanin řekl, že skupina „podněcuje diskriminaci, nenávist a násilí“ a ve Francii nemá místo.„Tímto rozhodnutím jsme ukončili někdy násilné aktivity skupiny, která po velmi dlouhou dobu přerušovala styky s Republikou,“ řekl a dodal, že skupina je také organizovaná jako soukromá milice, což dále porušuje francouzské zákony.

13. února ministr vnitra oznámil, že se připravuje postavit organizaci mimo zákon poté, co zahájila nový nátlak proti migrantům ve Francii.

Začátkem roku 2021 Génération identitaire tvrdila, že vede operaci proti migrantům a že provádí vlastní pohraniční hlídky v Pyrenejských horách, které oddělují Francii a Španělsko.

Koncem ledna odcestovalo 30 aktivistů skupiny k francouzským hranicím s auty nesoucími poselství „Braňte Evropu“ a rozmístilo drony, aby se zviditelnili za hranicemi.

Génération Identitaire se poprvé dostala do popředí v roce 2012 zveřejněním on-line videa vyhlašujícího válku migrantům. Následující měsíc její aktivisté obsadili střechu nedokončené mešity a vyvěsili transparenty proti migrantům. Skupina také obdržela dva dary od Bretona Tarranta, pravicového teroristy, který v roce 2019 při útocích na dvě novozélandské mešity zabil 51 lidí.

Generální tajemník Organizace spojených národů Antonio Guterres minulý měsíc varoval před rostoucí hrozbou, kterou dnes ve světě představují „extremistická hnutí“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*