Francie v šoku poté, co internetem koluje video studenta, který ve třídě ohrožuje „pistolí“ učitelku

Francie v šoku poté, co internetem koluje video studenta, který ve třídě ohrožuje „pistolí“ učitelku

Děsivé video, na kterém je vidět francouzského studenta, který ve třídě hrozí učitelce falešnou pistolí, šokovalo Francii. Jsou vzneseny otázky ohledně pravidelnosti takových incidentů a na reakce orgánů.
Video kolující po internetu, jenž bylo nejprve zveřejněno na službě Snapchat, ukazuje třídu ve škole v obci Créteil v jihovýchodním předměstí Paříže. Na videu stojí muž uprostřed učebny a hrozí učitelce předmětem, která vypadá jako zbraň, a požaduje, aby v prezenční listině napsala „přítomen“, nikoli „nepřítomen“. V pozadí je další student, který dělá obscénní gesta na kameru.

 

Francouzská média uvádějí, že zbraň byla „kuličkové pistole typu airsoft“ nebo dětská hračka, která by nemohla učitelce ublížit. Navzdory šokující situaci se zdá, že učitelka není znepokojena, jako by to nebylo poprvé.

Po incidentu učitelka podala stížnost na dva 16leté studenty, kteří byli podle francouzských médií vzati do vazby. Student, který dělal obscénní gesta, byl brzy propuštěn, zatímco hlavní podezřelý, je ve vazbě a čeká na soud.

Tento příběh vyvolal šok a pobouření na sociálních sítích, kde si lidé kladli otázky ohledně trestu pro studenty, zda byla reakce učitelky přiměřená a jak by měly reagovat orgány.

Starostka města Nancy Laurent Henart vyjádřila „odsouzení a rozhořčení“. Vzdělávací komunita by měla ve školách přijmout výjimečná opatření k „zajištění bezpečnosti“ ve školách, napsala na Twitteru.

Francouzský prezident Emmanuel Macron označil incident za „nepřijatelný“ a vyzval ministra vnitra a školství, aby případ zvládli.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*