Francie utrácí ročně 2 miliardy EUR na nezletilé migranty

Francie utrácí ročně 2 miliardy EUR na nezletilé migranty

Nově zveřejněné statistiky shromážděné francouzskými departamenty (ADF) odhalily, že  francouzští daňoví poplatníci platí dvě miliardy EUR ročně za péči o nezletilé migranty.  Podle zprávy Agence France-Press ve Francii žije v současné době téměř 41 000 migrantů mladších 18 let. Z těchto 41 000 nezletilých migrantů tvoří 95 z nich muži, z nichž každý stojí francouzský stát kolem 50 000 EUR.

Většina těchto nezletilých migrantů pochází ze subsaharské Afriky. Podle ADF tvoří migranti ze subsaharské Afriky 15 až 20 procent všech nezletilých ve Francii, kteří pobírají dávky sociální pomoci.

ADF rovněž uvádí, že od vrcholu migrační krize v roce 2015 se počet nezletilých migrantů žijících ve Francii, kteří jsou závislí na sociálních dávkách, mezi lety 2016 a 2017 zvýšil o 74 procent.

Francouzská vláda má pouze pět dní na to, aby zjistila podrobnosti o nově příchozím migrantovi, který tvrdí, že je migrantem.

Od ledna roku 2019 mohou oddělení získávat biometrická data nově příchozích migrantů na základě soudního příkazu. Otisky prstů lze použít ke stanovení věku, zatímco pro zjištění věku migrantů lze provést i další testy.

Téměř 50 procent všech migrantů, kteří tvrdí, že jsou nezletilí a jsou testováni kvůli svému údajnému věku, se ukázali být dospělými, odhalila zpráva ADF.

Podle francouzského Úřadu pro ochranu uprchlíků a osob bez státní příslušnosti bylo ve Francii v roce 2018 zaznamenáno více žádostí o azyl, než v kterémkoli předchozím roce, přičemž celkem 123 625 migrantů se pokusilo požádat o azyl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*