Francie: Starosta Strany zelených schválil dotaci 2 900 000 dolarů z peněz daňových poplatníků na financování největší mešity v Evropě

Francie: Starosta Strany zelených schválil dotaci 2 900 000 dolarů z peněz daňových poplatníků na financování největší mešity v Evropě

Levičáci budou jednou litovat veškerého úsilí, které vynaložili, aby se z islámu stala trvalá a významná přítomnost v Evropě.

Imperativ džihádu nejde stranou kvůli laskavosti Nevěřících. Než se však tato lítost začne projevovat, bude už příliš pozdě.

Ve Francii vypukla vřava kvůli plánům na výstavbu mešity ve Štrasburku, přičemž ministerstvo vnitra ve středu obvinilo tamní obecní úřady z využívání veřejných peněz k financování „cizího vměšování“ na francouzské půdě.Zatímco prezident Emmanuel Macron chce tvrdě zakročit proti islámskému extremismu, který viní ze série vražedných teroristických útoků ve Francii od roku 2015, plánovaná mešita ve východofrancouzském městě se ocitla v hledáčku vlády, protože ji podporuje přední Turecká muslimská skupina.

Městští úředníci ve Štrasburku, které řídí starosta Zelených, schválili grant ve výši 2,5 milionu eur pro Milli Gorus Islamic Confederation (CMIG), celoevropské hnutí turecké diaspory.

CMIG je však jednou ze tří muslimských konfederací ve Francii, které odmítly podepsat novou chartu proti extremismu prosazovanou Macronem.

Macron chce, aby se skupiny písemně zavázaly zříci se „politického islámu“ a dodržovat francouzské zákony, neboť se snaží bojovat proti radikálnímu islámu, jež považuje za hrozbu pro sekulární systém země.

Vláda také vypracovala právní předpis, který by donutil muslimské skupiny nahlásit velké zahraniční financování a dal by státu větší pravomoci k zastavení projevů souzených za šíření nenávisti nebo násilí.

„Domníváme se, že toto sdružení již nemůže být mezi představiteli islámu ve Francii,“ řekl ministr vnitra Gerald Darmanin o skupině Milli Gorus v televizi BFM.

„Domníváme se, že tento obecní úřad by neměl financovat cizí vměšování na naši půdu,“ dodal…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*