Francie se stala první zemí, která zakázala všech 5 pesticidů zabíjející včely!

Francie se stala první zemí, která zakázala všech 5 pesticidů zabíjející včely!

V květnu 2018 EU zakázala tři významné pesticidy, které stojí za úbytkem populací včel. Aby se včely zachránily, nyní je zakázáno používat na plodiny klotianidin, imidacloprid a thiamethoxam.

Koncem loňského však Francie zašla ještě o krok dál a nastavila vysokou laťku v boji pro záchranu včel. Vzhledem k potřebě opylovačů pro přírodu a přežití biosféry a skutečnosti, že v současné době jsou ve Spojených státech oficiálně ohroženy druhy čmeláků, mělo k tomu dojít už dávno!Studie uvádějí, že neonikotinoidní pesticidy napadají centrální nervový systém hmyzu, což vede ke snížení plodnosti, ztrátě paměti a zdravotním postižením. Včely otrávené neonikotinoidními pesticidy nemohou najít cestu zpět do úlu a rychle uhynou.

Vědci se domnívají, že tyto chemické látky přispěly ke „kolapsu kolonií“, což je fenomén, který v některých částech světa zaznamenal pokles populace včel až o 90%.

Tyto údaje jsou katastrofální zprávou pro biosféru, která podporuje veškerý život na Zemi. Včely jsou základními opylovači, kteří hrají zásadní roli v nakrmení 90% světové populace. Ve skutečnosti, svět, jak ho známe, by nemohl bez nich přežít.

„Kdyby včely zmizely z povrchu země, lidé by měli jen 4 roky na to, aby přežili,“ napsal David Attenborough na Facebooku.

Existuje důvod, proč je Francie v tomto ohledu tak daleko. Pesticidy zabíjející včely byly nejprve testovány na francouzských farmách v devadesátých letech minulého století – a francouzští zemědělci byli svědky katastrofálních následků pesticidů a popsali to jako „koberec mrtvých včel“.

Čtyři sta tisíc včelstev zahynulo během několika dnů – ale tento varovný příběh byl pohřben pod vrstvou korupce a zkreslené vědy a sotva o tom byla zmínka v médiích.

Tato situace byla popsána jako „katastrofická“ a ostrá zpráva s názvem „Historie francouzské pohromy včel v letech 1994-2003“ uvádí:

„Věda byla více než deset let ignorována, zkorumpovaná, zkreslená a pohřbená… každý vědec, který se odvážil postavit se za pravdu, byl ohrožen, zastrašován, šikanován nebo převeden. Vědecké kariéry byly zničeny, životy lidí byly vážně poškozeny. “

Na Youtube je k dispozici osvětlovací dokument o francouzské pohromě včel (ve francouzštině s anglickými titulky):

 

Od té doby aktivisté bojují s výrobci pesticidů. Na webu Svobodné noviny o tomto problému píšeme již řadu let, ale po celou dobu to bylo označováno jako „konspirační teorie“.

Zákaz všech pěti pesticidů ve Francii bude jistě oslavován ekology a bude příkladem toho, jak zachránit přírodu. Tento příklad musí celý zbytek světa okamžitě následovat, dokud nebude příliš pozdě.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*