Francie: Rwandský migrant se přiznal, že zapálil katedrálu v Nantes

Francie: Rwandský migrant se přiznal, že zapálil katedrálu v Nantes

Francouzská policie zatkla 39letého uprchlíka z Rwandy, který zapálil slavnou katedrálu ve francouzském městě Nantes. Státní zástupce ho obvinil ze žhářství a doporučil, aby byl muž umístěn do vazby poté, co se ke zločinu přiznal.

Rwandský uprchlík Emmanuel A.  byl zatčen den po požáru, ale byl v neděli propuštěn. O týden později byl znovu zatčen, když ho prokurátor Pierre Sennès obvinil ze žhářství a požádal o jeho zadržení.„Můj klient spolupracoval,“ uvedl advokát obviněného Quentin Chabert. „Hořce lituje faktů a hovořit o tom bylo pro něj osvobozením.“ Můj klient dnes lituje a je šokován rozsahem událostí, “říká advokát.

Podle prokurátora Pierra Sennèse Rwanďan přiznal zapálení katedrály na třech místech: u velkých varhan, u malých varhan a na elektrickém rozvodu.

Katedrála svatého Petra a Pavla v srdci Nantes začala hořet minulou sobotu brzy ráno a oheň vážně poškodil původní vitrážová okna z 16. století a zcela zničil původní varhany. Podezření na žhářství vyšetřovatelé prověřovali kvůli tomu, že požár postupoval chrámem ze tří různých míst. Policie zároveň u vchodů nezjistila žádné známky toho, že by se do katedrály někdo dostal násilím. Rwanďan měl na starosti páteční večerní uzamykání katedrály.

Vyšetřovatelé od počátku věřili, že se jedná o žhářství, protože oheň postupoval kostelem ze tří různých míst. Policie zároveň nenašla žádné známky naznačující, že by někdo vstoupil do katedrály násilím. Rwandan měl v pátek večer na starosti uzamčení katedrály.

Otec Hubert Champenois, který je rektorem katedrály sedm let, zpočátku uvedl, že nevěří, že by Emmanuel požár založil.

„Věřím mu stejně jako všem pomocníkům,“ řekl minulý Champenois.

Emmanuel A. přišel do Francie v roce 2012 a žije v Nantes několik let. Byl součástí skupiny dobrovolníků v místní farnosti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*