Francie posiluje svou vojenskou přítomnost v Sýrii

Francie posiluje svou vojenskou přítomnost v Sýrii

Francie rozšířila svou vojenskou přítomnost v Sýrii a připojila se ke Spojeným státům v podpoře kurských militantů, kteří jsou obviněni z toho, že jsou používání Spojenými státy k rozdělení arabské země.

Turecká státní agentura Anadolu oznámila, že francouzské speciální síly založily šest dělostřeleckých baterií ve východní Sýrii podél hranice s Irákem, které jsou řízeny tzv. Syrskými demokratickými silami (SDF).

Podle tiskové agentury místní zdroje uvedly, že nové dělostřelecké baterie, které se nacházejí severně od vesnice Baguz ve východní provincii Dayr al-Zawr v Sýrii, již odpálily své první střely.Koalice pod vedením USA potvrdila na Twitteru, že „dělostřelectvo z Francie“ podporovalo síly SDF v údajném útoku na teroristy ISIS na východ od řeky Eufrat ve východní Sýrii.

Spojené státy a jejich spojenci bombardují to, co nazývají pozice Islámského státu v Sýrii od září 2014 bez jakéhokoli povolení vlády v Damašku nebo mandátu OSN. Nálety však při mnoha příležitostech vedly k civilním ztrátám a nedokázaly naplnit svůj deklarovaný cíl bojovat proti terorismu.

Kurdy ovládaná SDF je složena převážně z militantů z jednotky Kurdských lidových sil (YPG), protivládní jednotka, kterou Turecko považuje za syrskou pobočku zakázané strany Kurdských dělníků (PKK).

Damašek je považuje za nevítané ozbrojené síly, které zabírají části syrského území bez souhlasu ústřední vlády.

Pro-opoziční monitorovací skupina uvedla, že SDF, podporovaná dělostřeleckou podporou spojeneckých amerických a francouzských sil, postoupila v neděli proti Islámskému státu ve východní Sýrii poblíž hranice s Irákem.

Začátkem tohoto měsíce militanti SDF a americké jednotky zahájily operaci na malém kousku pouštního území poblíž irácké hranice, kde Islámský stát ovládá hlavní vesnice Hajjin, Sousa a al-Shaafa v Dayr al-Zawru.

Členové tzv. Syrských demokratických sil (SDF) a američtí vojáci se shromáždili na ropném poli al-Tanak, kde se připravují na obnovení útoku u Abu Kamala v provincii Dayr al-Zawr ve východní Sýrii Foto: AFP

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*