Francie: Migrant ubodal k smrti ředitele azylového centra

Francie: Migrant ubodal k smrti ředitele azylového centra

Žadatel o azyl ze Súdánu ubodal k smrti ředitele střediska pro zadržování uprchlíků v jihozápadní Francii, informovaly policejní zdroje agenturu AFP.

Podle agentury AFP je obětí šestačtyřicetiletý vedoucí uprchlického střediska v Pau. Osmatřicetiletý súdánský migrant, kterému francouzské úřady odmítly přiznat status uprchlíka, zaútočil na ředitele v jeho kanceláři, kde se oba muži setkali. Zasadil 13 bodných ran do krku a těla oběti, která zraněním na místě podlehla. Po útoku byl Súdánec zatčen a obviněn z vraždy.Přestože pachatel nebydlel v uprchlickém centru, v minulosti na tomto místě pobýval. Podle zdrojů AFP ho francouzské zpravodajské služby neregistrovaly jako hrozbu.

Podle francouzského ministra vnitra Géralda Darmanina, který přijel do Pau po vraždě, přišel útočník do Francie v roce 2015. Přestože úřady jeho žádost o azyl zamítly, získal povolení k pobytu. V roce 2017 byl odsouzen za výtržnosti a vyhrožování se zbraní. Proto byl vydán příkaz k deportaci. Podle Darmanina přišel Súdánec do centra právě proto, že byl donucen opustit Francii.

„Je to strašná tragédie, tím spíš, že oběť strávila celý svůj profesní život pomáháním migrantům a žadatelům o azyl,“ řekl François Bayrou, starosta Pau, rozhlasu France Bleu.

„Žádost toho muže o azyl byla zamítnuta, a to z dobrých důvodů,“ dodal.

Pachatel byl podle listu Le Point obžalován z vraždy.

Administrativní prostory střediska Isard-COS, kde k tragédii došlo, zůstanou na několik dní „dočasně“ uzavřeny, aby zaměstnanci měli dostatek času na zvládnutí „šoku“, řekl ředitel zařízení Elias Philippe.

„Chceme jim dát příležitost, aby si udělali čas, než budou zase mluvit o práci. Znovu opakuji, že to trauma je nepředstavitelné,“ řekl Philippe reportérovi AFP.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*