Francie je v panice a blízko islámské explozi, tvrdí italský novinář

Francie je v panice a blízko islámské explozi, tvrdí italský novinář

Italský novinář Giulio Meotti tvrdí, že francouzské diskuze o islámu a islamizaci ukazují, že je země v panice.

Novinář reaguje na radu francouzského profesora Christiana de Molinera, který navrhoval rozdělit Francii na dvě území: část s francouzskými zákony pro nemuslimy a část se zákonem šaría pro muslimy, kteří se k tomu rozhodnou.

Meotti tvrdí, že tato situace vypadá jako okamžik, kdy Francie prohrávala válku v Alžírsku a navrhla rozdělení země na část pro bílé a část pro muslimské Alžířany.  Meotti dodal, že „válka o Francii“ je sotva ve svých počátcích:

„Došlo k mnoha vražedným islamistickým útokům a rozsáhlá území již nejsou pod kontrolou francouzské sekulární republiky. Dokonce i v případě, že je konflikt stále ještě v plenkách, pojem „rozdělení“ nebo odtržení postupuje ve veřejném mínění,“ uvádí.

Nápad profesora Molinora rozdělit zemi nám říká, že je Paříž v panice. Zatímco prezident Emmanuel Macron pochvaloval islám v Abú Dhabi, muslimští extremisté ovládli francouzské no-go zóny, kde Židé opouštějí své historické oblasti a redakce časopisu Charlie Hebdo čelí nové vlně vyhrožování smrtí. S bojovníky Islámského státu, kteří se po porážce v Sýrii vracejí do Francie, je země připravena na nadcházející islámskou explozi, uzavírá Meotti.
Loading...

Podobné články

Komentář “Francie je v panice a blízko islámské explozi, tvrdí italský novinář

  • Jeste pred par lety francouzsti politici a predstavitele tvrdili, ze Francie s mutikulti nema problem, ze je to jenom otazka casu na asimilaci. Podobne jako to dnes tvrdi Drahos a jini vitaci a brouci Pytlici. Kdo to zase vyzere? Obcane ! Na danich a omezovani svobody, betonovymi zatarasy vsude a strachem pred atentaty. Ono je vyhodne mit na obcany bic, aby se bali a nevsimali si politiku a jejich prasaren!! A toho, co se deje ve svete, zejmena v USA! Lide ani nevedi, v jakem nebezpeci jsme!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*