Francie: Islámští radikálové učí studenty na veřejných školách

Francie: Islámští radikálové učí studenty na veřejných školách

Asi týden po teroristickém útoku na policejní ředitelství v Paříži, francouzský ministr školství Jean-Michel Blanquer oznámil, že v roce 2018 bylo kvůli islámské radikalizaci nahlášeno tucet učitelů veřejných škol.„To jsou případy, které mohou mít různou intenzitu. To jsou věci, které povedou k počáteční bdělosti z naší strany, “uvedl Blanquer během rozhovoru s francouzským rozhlasem Europe 1.

„Ve škole jsou hodnoty, které je třeba respektovat, a když tyto hodnoty nerespektujeme, když máme proti-republikánské projevy, nemáme místo pro takové dospělé, aby dohlíželi na děti,“ dodal ministr školství.

Blanquer citoval případ v Torcy, na pařížském předměstí Seine-et-Marne, kde učitel a imám, který provozuje soukromou mešitu, učinil „proti-republikánské poznámky“. Učitel byl následně propuštěn z funkce učitele.

Profesor historie a geografie pracující na vysoké škole ve stejně notoricky známé no-go zóně (Seine-Saint-Denis) hovořil o některých ze svých kolegů, o nichž se domnívá, že byli radikalizováni.

„Učitelé nejsou imunní vůči radikalizaci,“ řekl profesor a dodal, že jeden z jeho muslimských kolegů odmítá potřást si rukou se ženami.

Radikalizace studentů je mnohem rozšířenější, přičemž bylo zaznamenáno nejméně tisíc případů radikalizace studentů.

Úřady ve Francii se snad více než kdy jindy obávají, že radikální islám proniká do každého veřejného sektoru zaměstnanosti v zemi. Minulý týden zaměstnanec s bezpečnostní prověrkou v pařížské policejní centrále zabil čtyři své kolegy. Později bylo zjištěno, že nedávno konvertoval k islámu a měl vazby na radikální islámské teroristické organizace.

Navzdory rostoucí radikalizaci mezi policejními silami, mnozí důstojníci tvrdí, že se zdráhají hlásit potenciálně radikalizované kolegy kvůli tomu, že se bojí, že budou označeni za „islamofoby“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*