Francie chce repatriovat děti teroristů islámského státu v Sýrii

Francie chce repatriovat děti teroristů islámského státu v Sýrii

Francie plánuje repatriovat více než 100 dětí bojovníků islámského státu držených kurdskými silami v Sýrii.         Francouzští představitelé rozhodnou individuálně o tom, zda přivezou do země přibližně 150 dětí, většinou do věku šesti let, které drží Syrské demokratické síly.

„Francouzské úřady nyní vstupují do aktivní fáze vyhodnocování možností repatriace nezletilých osob,“ řekl úředník deníku Telegraph. „Je to v nejlepším zájmu dětí.“

Matky musí souhlasit s tím, že budou odděleny od svých dětí, aby byly repatriovány, protože rodiče musí zůstat v zemích, kde jsou drženy, aby čelily stíhání místními úřady.

„Ti, kdo spáchali zločiny v Iráku a Sýrii, musí být souzeni v Iráku a Sýrii,“ uvedlo francouzské ministerstvo zahraničí. „Výjimkou jsou nezletilí, jejichž situace bude přezkoumána případ od případu a je zvláštní povinností chránit nejlepší zájmy dítěte.“

Francouzská vláda uvedla, že usiluje o repatriaci dětí kvůli obavám, že se mohou radikalizovat a stanou se z nich militanti, pokud zůstanou v Sýrii.

Tento proces je komplikován kvůli skutečnosti, že Francie nemůže převzít děti přímo od Syrských demokratických sil, protože nejsou právně uznanou autoritou. Francie také nemá diplomatické styky se Sýrií, což jí brání, aby děti dostala prostřednictvím vlády.

Diplomaté řekli deníku Telegraph, že Francie plánuje předat děti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi v Damašku a poté je převést do Libanonu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*