Francie a Německo diktují EU: „Vezměte uprchlíky, nebo zaplaťte“

Francie a Německo diktují EU: „Vezměte uprchlíky, nebo zaplaťte“

Nový německo-francouzský dokument, který byl předložen ve čtvrtek, uvádí, že země EU, které odmítnou přijmout uprchlíky, musí zaplatit, aby se vyhnuly své odpovědnosti, informovala tisková agentura Reuters.  Toto opatření je považováno za formu „alternativní solidarity“, ve které členské státy EU zaplatí do rozpočtu EU na rozvojové projekty v Africe.

Cílem dokumentu je zabránit obnovení konfliktů v souvislosti s přistěhovalci. Země, které nechtějí migranty přijmout, se mohou tímto způsobem ze své „zodpovědnosti“ vyplatit.

Dokument mimo jiné uvádí, že je třeba se vyhnout situaci, ve které by všechny země raději zaplatily příspěvek.

Země jako Maďarsko, Polsko a Česká republika často opakují, že migranty nechtějí přijímat.

Maďarský premiér Viktor Orbán uvedl už na počátku migrační krize, že „Maďarsko nepotřebuje jediného migranta, aby jim fungovalo hospodářství, nebo aby se vyhnulo populačnímu poklesu.“

 

(Angela Merkelová a Emmanuel Macron Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francie a Německo diktují EU: „Vezměte uprchlíky, nebo zaplaťte“

  • Migranty si pozvala Merkelová, tak ať si je také řeší. Migrační krize by nikdy nevznikla, kdyby nedostávali migranti luxus, ale museli by si na každé jídlo a nocleh vydělat třeba v táborech. Naši emigranti v Německu byli i několik let v lágru, než dostali povolení se volně pohybovat po Německu. Po vstupu ČR do EU si Německo vyjednalo výjimku a naši lidé tam dlouho nesměli pracovat. Najednou se Německo otevřelo negramotným migrantům z Asie a Afriky a podrobuje se Islámu. To je problém Německa a nesmí to být problém EU.
    Francie byla koloniální mocností a má hodně obyvatel z bývalých kolonií. Ti se spojili s novými migranty a hned hoří auta a jsou tam nepokoje. Opět je to problém Francie, který si způsobila sama a sama si ho musí vyřešit.
    Věřím, že květnové volby do Europarlamentu budou koncem EU v podobě, do jaké jí dostala Merkelová a Macron. Pokud se EU nevrátí k původní myšlence EHS, bude lepší, když se rozpadne.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*