Francie: 60% populace se již necítí nikde v zemi v bezpečí

Francie: 60% populace se již necítí nikde v zemi v bezpečí

A bude hůř. 40% francouzské populace si prostě plně neuvědomuje, co se děje. Na Francii byl vznesen džihád a její neklidná muslimská populace, která již obrátila části Paříže na válečnou zónu, se nikdy neuklidní a nebude nikdy loajálním sektorem francouzské společnosti. Neklid, díky kterému se již 60% francouzské populace necítí být v bezpečí, je teprve začátek.

S obavami před teroristickým útokem, většina lidí ve Francii ztratila optimismus ohledně bezpečnostní situace národa. Šest z deseti francouzských občanů tvrdí, že se již necítí bezpečně nikde v zemi, podle průzkumu provedeného agenturou IFOP-FIDUCIAL.

Průzkum zjistil, že 93 procent Francouzů věří, že hrozba dalších teroristických útoků je vysoká a 71 procent Francouzů má pocit, že bezpečnostní situace ve Francii se v průběhu posledních pěti let dramaticky zhoršila.

Obecně řečeno, 59 procent dotazovaných uvedlo, že se necítí nikde v bezpečí a téměř jeden ze čtyř Francouzů (24 procent) s tímto tvrzením rozhodně nesouhlasí.

Drtivá většina respondentů (88 procent) se domnívá, že by Francie měla deportovat cizince odsouzené za závažné trestné činnosti, a 84 procent respondentů by chtělo v zemi také vytvořit více věznic.

Mírná většina (55 procent) si přeje, aby Francie zrušila otevřené hranice a vystoupila z Schengenského prostoru Evropské unie.

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*