Fialův „Demokratický blok“ – ti se hledali, až na sebe zbyli

Fialův „Demokratický blok“ – ti se hledali, až na sebe zbyli

Novodobý soudruh Fiala, profesor v přední linii, oznámil vytvoření „Demokratického bloku“ ODS s KDU-ČSL, TOP09 a STAN. Ostatní strany snad nejsou demokratické? Trpajzlíci lezou po sobě, aby si připadali větší.

„Čtyři pravostředové strany ve Sněmovně, které se dohodly na společném postupu, mají dohromady 48 poslanců a jak zdůraznily, zastupují dohromady 27,61 procent voličů a 1,4 milionu hlasů ve volbách.“

Tak určitě, „Demokratický blok“ zastupuje 28 % voličů, kdežto ANO 70 % voličů nevolilo. Je třeba přizpůsobit k obrazu svému. A nakonec došlo na Kalouskovu duhovou „koalici“ – jen má hezčí a manipulativnější název. Nebo nám snad Fiala a spol. chtějí namluvit, že strany mimo jejich „Demokratický blok“ jsou nedemokratické?

„Zhruba tři týdny se snažíme vést s vítězem voleb, tedy s hnutím ANO, normální standardní jednání o uspořádání Poslanecké sněmovny. Očekávali jsme, že výsledkem bude nějaká konsensuální, férová, normální dohoda o tom, jak to bude vypadat, která bude respektovat výsledky voleb. Nic takového se neděje,“ prohlásil Fiala na společné tiskové konferenci čtyř stran. ANO podle nich postupuje netransparentně.“A já mám přitom pocit (a nejspíš nejen já), že se všichni s panem Fialou včele stáhli okamžitě alibisticky do opozice (vím, že většina se svou „antibabiš“ kampaní předesílala, že s Babišem ve vládě nebudou – to jim částečně budiž k dobru). Ač je Babiš dobrá herečka a nechci se ho vůbec zastávat, tak si troufám tvrdit, že v očích voličů působí jako jeden z mála, který se snaží jednat (což je samozřejmě vzhledem k jeho pozici povinností). A pokud soudruzi, v čele s Fialou, budou blbnout dál a dojde na předčasné volby, troufám si tvrdit, že všechny tyto voličstvo řádně „odmění“.

A další pecka. „Nově zformovaný ‚Demokratický blok‘ je otevřený i pro sociální demokraty a Piráty, pokud o to projeví zájem.“u Aby po nebezpečném úspěchu neotevřel soudruh Fiala zítra „Demokratický blok“ i pro komunisty. Ostatně svou vizáží, vystupováním a postupně i jednáním by k nim docela zapadl.

Dovolím si parafrázovat diskutéra na iDnes: Zajímavé, jak i opozice vytváří frakce. Piráti jednají (veřejně) furt a nic nedojednali, tihle nejednají vůbec a mají dojednáno.

A za několik vtipných postřehů, které jsem využil („trpajzlíci“ a „ti se hledali“), děkuji rovněž sveřepým diskutérům.

Zdroj citací: https://zpravy.idnes.cz/dohoda-ods-top-09-kdu-csl-a-stan-d24-/domaci.aspx?c=A171115_093551_domaci_kop

(Demokratický blok Foto: Česká televize)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Fialův „Demokratický blok“ – ti se hledali, až na sebe zbyli

  • Particka grazlu, ktera zde zavedla klientelismus a prisernou korupci a vykradani zeme je tak blba, ze nevi, ze nema sanci. ODS si tam dala nove ksichty do popredi, aby si lidi nevsimli, ze ti zlodeji jsou tam dal, stare struktury prezivaji. Mimo potirani EET ma ODS jediny program – delat problemy Babisovi a ANO a dal s Topkou hrat svou destruktivni politiku na politicke scene. Topce prinesl hlasy novy maskot Feri, ktery nahradil spiciho knizete. Odmitani EET prineslo hlasy ODS a to je vlastne absurdni, protoze ten system vybirani dani je vsude standardem. Pro ODS hlasovali tedy hlavne hostinsti a jini sizunkove, okradajici stat na danich. To ma byt strana, ktera zde ma prosadit lepsi pomery?

  • Podle úvah Kalouska a jemu podobných volilo TOP09 5 % voličů, kteří se účastnili voleb. Účast byla cca 60 %, takže TOP09 volili 3 % všech voličů. Tedy 97 % Kalouska nechce. Přesto má pocit, že může ještě do něčeho mluvit. Kdyby vítěz voleb sestavoval vládu se stranami, kterým voliči dali jasně najevo, že jsou minulostí, byla by to zrada na voličích.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*