Farage: Za deset let nebude existovat žádná Evropská unie

Farage: Za deset let nebude existovat žádná Evropská unie

Vůdce Strany pro Brexit Nigel Farage prohlásil, že Velká Británie „nastavila standard“ pro státy získávající nezávislost na Evropské unii, a předpověděl, že při současných rozdílech na kontinentu mezi východem a západem a severem a jihem blok za deset let ani nebude existovat.

Velká Británie nakonec opustila instituce EU s dohodou 31. prosince 2020, čtyři a půl roku poté, co veřejnost hlasovala pro odchod z bloku poměrem 52 ku 48 procentům.

V rozhovoru s Iainem Dalem z LBC pan Farage odmítl názor, že Spojené království je stejně „rozdělené“, jako bylo 23. června 2016, a poukázal na to, že skutečný podíl zastánců setrvání, kteří plně podporovali evropský projekt, „ kteří chtěli tu vlajku, chtěli tu hymnu, chtěli, aby nám lidé jako [předseda Evropské komise Jean Claude] Juncker říkali, co můžeme a nemůžeme dělat“ –, je pouze „nepatrný“ a že mnozí, kteří hlasovali pro setrvání v bloku, tak učinili ze strachu ze změny.Postupné hlasování od referenda – Evropského parlamentu a celostátních voleb – totiž ukázalo, že čím dál větší podíl voličů podporuje strany, které se zavázaly k úplnému Brexitu, čímž porazily kandidáty prosazující druhé referendum.

„Pravdou je, že velmi velký počet lidí, kteří hlasovali pro setrvání, nyní vidí, že je pro nás vlastně více než možné podepsat obchodní dohody se zbytkem světa, více než možné s trochou vůle dospět ve většině oblastí k rozumné dohodě se samotnou EU,“ řekl Farage.

Zastánce Brexitu, který už 27 let bojuje na politické scéně za britskou emancipaci od bloku, řekl, že počet těch, kteří mohou členství stále podporovat, se bude dále ztenčovat, jakmile si uvědomí sílu nezávislosti.

„Podstata toho, jak se stát nezávislým, spočívá v tom, že se demokracie stává živoucí, demokracie se stává skutečnou. Až budeme ve volbách hlasovat o zákonech, které se nás skutečně dotýkají, skutečně to budeme mít na starosti. Prostě nevidím, že by to bylo obráceně,“ řekl.

Dodal: „Války o Brexit skončily. Hořkost, rozdělení, agónie čtyř a půl let, kdy velká část našeho establishmentu dělala, co mohla, aby zvrátila demokratickou vůli lidu, to už je pryč.“

I kdyby proběhla aktivní kampaň za znovupřipojení, nebude existovat žádná Evropská unie, ke které bychom se znovu připojili za deset let, předpověděl pan Farage.

„Jen se podívejte, co se děje v Bruselu: máte Poláky a Maďary, kteří vetují rozpočet. Máte eurozónu, která žene jih do stále hlubší chudoby,“ řekl a předpověděl, že „v určitém okamžiku bude Itálie muset tuto eurozónu opustit“.

„Myslím, že za deset let už ani nebude žádná Evropská unie. Myslím, že jsme nastavili standard.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Farage: Za deset let nebude existovat žádná Evropská unie

  • Evropská unie se snažila přeměnit na superstát s tvrdou diktaturou. To vedlo k jejímu faktickému rozpadu. Na formální rozpad si sice ještě počkáme, ale přijde dřív, než za deset let. Proto se mocní snaží manipulovat lidi přes Covid, jako náhradu za ztracenou sílu moci EU.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*