Farage: „Liberální“ EU „zabíjí a ničí“ evropskou demokracii

Farage: „Liberální“ EU „zabíjí a ničí“ evropskou demokracii

Vůdce Brexitové strany Nigel Farage prohlásil, že samozvaná „liberální“ Evropská unie ve skutečnosti „drtí“ demokracii tím, že odebírá moc evropským občanům a dává jí politické elitě.

Hostitel Fox News Tucker Carlson se zeptal pana Farage, který dovedl svou stranu k volebnímu vítězství v Evropském parlamentu, jak může být považováno za „liberální“ pozici zůstat v „německém impériu, což je v podstatě to, co je EU“, spíše než pro Spojené království hledat nezávislost a svobodu.Pan Farage odpověděl: „Protože oni tvrdí, že se jako Evropská unie bude zabývat změnou klimatu. Oni tvrdí, že protože mají otevřené hranice, jedná se o moderní a liberální přístup k budoucnosti.

„To, co vám neříkají, je, že doslova zabíjejí a ničí demokracii.“

„Něco tak důležitého, že právě příští týden budeme oslavovat 75. výročí, kdy Amerika a Kanada a jiní přišli na pomoc, pomohli Evropu osvobodit od nacismu, aby vrátili něco nazvaného demokracie“.

„A co dělá Evropská unie, drtí demokracii, bere rozhodovací pravomoci obyčejným lidem a dává je nevoleným byrokratům.“

Pohrdání, jaké eurokraté cítí k obyčejným lidem, vyjádřil minulý týden předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker během celoevropských voleb, když opovrhoval „hloupými“ nacionalisty, že vnímají iracionální vazbu ke svým vlastním zemím.

Pan Juncker řekl levicové americké zpravodajské síti CNN: „Tito populisté, nacionalisté, hloupí nacionalisté, jsou zamilováni do svých vlastních zemí a nemají rádi ostatní“.

V připomínce k těmto prohlášením, pan Farage řekl panu Carlsonovi, že zatímco eurokraté se z výsledků voleb do Evropského parlamentu nic nenaučili, kde populisté dosáhli značných zisků, obvinil z demokratického deficitu ve Velké Británii britské politiky.

„Lidé, které viním, jou britští politici ve Westminsteru, kteří neměli odvahu převzít nezávislost, suverenitu a demokracii naší země.“

„Minulý týden jsem jim přinesl největší seismický šok, který byl viděn v moderní britské politice a dám vám tento slib: pokud neopustíme Evropskou unii dne 31. října, bude vést Brexitovou stranu i poté do příštích generálních voleb a my smeteme strany, které ovládají britské politiky sto let.“

 

(Nigel Farage Foto: Twitter)     
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*