Farage k Tsiprasovi: Opusťte euro, obnovte v Řecku svobodu a demokracii!

Farage k Tsiprasovi: Opusťte euro, obnovte v Řecku svobodu a demokracii!

Vůdce UKIP Nigel Farage uskutečnil dnes ve Štrasburku před Evropským parlamentem bouřlivý projev, během kterého řekl přímo řeckému premiérovi Alexis Tsiprasovi, aby vyvedl řecký lid z eurozóny a kultivoval demokracii v jejich zemi.

Farage řekl Tsiprasovi, že jeho země v první řadě vůbec neměla vstoupit do eurozóny, ale že byla k tomuto kroku přinucena velkými bankami jako je Goldman Sachs a německými výrobci zbraní.

„Když začaly záchranné balíčky, které nebyly určené pro řecký lid, tak tyto záchranné balíčky byly určeny pro záchranu francouzských, německých a italských bank- ty vám vůbec nepomohly,“ řekl Farage za zvuku potlesku.

farage

„Byl jste velmi statečný, že jste vyvolal referendum. Když se o to samé pokoušel jeden z vašich předchůdců, násilničtí chlapci z Bruselu jej odstranili,“ prohlásil vůdce UKIP za přihlížení Tsiprace.

„Byly tam hrozby a šikana, ale Řekové to ustáli pevně. Již vám nedají více těchto lidí, nemohou si to dovolit, v případě, že vám dají více, musí dát více i ostatním členům eurozóny. Tudíž přišel váš čas a upřímně řečeno, pokud máte odvahu, měl byste vést Řecko pryč z eurozóny se vztyčenou hlavou, dostat zpět vaši demokracii, získat zpět kontrolu nad vaši zemí, dát svým lidem vedení a naději, po které touží,“ dodal Farage.

Reakce na jeho projev – která bývá obvykle za pokřiku pro-bruselských europoslanců, byla s docela silným potleskem, který naplnil místnost.

„Ano, bude to těžké prvních pár měsíců, ale se znehodnocenou měnou a s řeckými přáteli po celém světě se vzpamatujete,“ uzavřel Farage za zvuku hlasitého jásotu.

Tsipras vypadal docela v rozpacích, ale očividně se snažil udržet vážnou tvář.

Řecký premiér stále plánuje uzavřít dohodu s věřiteli před uplynutím lhůty stanovené na čtvrtek. Spekuluje se, že by bankám mohly dojít peníze, pokud bude bezvýchodná situace pokračovat, včetně dalších občanských nepokojů a protestů.

Farage také poznamenal, jaké širší důsledky mělo řecké referendum pro celou EU.

„Evropský projekt začíná umírat,“ uvedl Farage, s tím, že lidé v Evropě odmítají EU federalismus znovu a znovu, když jsou tázáni.

Vůdce UKIP řekl, že pokusy vnutit Evropanům věrnost vlajce a hymně EU se ukázaly marné, a upozornil, že konečná agenda politické unie selhala.

„Evropské země se liší. Pokud se pokusíte dát násilně dohromady různé osoby nebo různé ekonomiky, aniž byste nejdříve požádali o souhlas těchto lidí, je pravděpodobné, že to nebude fungovat a plán selže,“ řekl Farage, s tím, že se celé Středomoří nyní „ocitá ve špatné měně“.

„Kontinent je nyní rozdělen od severu k jihu a je zde nová Berlínská zeď, která se nazývá euro,“ prohlásil vůdce UKIP.

 

 
Infowars/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*